1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. 2023 yılında çıkması beklenen 10 oyun

2023 yılında çıkması beklenen 10 oyun

- - 6 dk okuma süresi
91
screenshot 1 600 x 400 50

Mobil, PC ve konsol platformlarında oyun ve oyun içi alımlarda lider konumda olan oyunfor.com, 2023’te çıkması beklenen 10 oyunu listeledi.

Diablo IV (Activision Blizzard)

Açıklanmasının ardından uzun bir süre geçen ve bu süre zarfında Blizzard’ın “damlalık¨ ile bilgi yayımladığı Diablo IV, nihayet bir çıkış tarihine kavuştu: 6 Haziran 2023. Bizi Lilith’e karşı mücadele etmekle görevlendirecek olan oyunda yine beş farklı sınıf bulunacak. Barbarian, Sorceress-Mage, Rogue, Druid ve Necromancer sınıflarından birini seçerek yine bolca “loot¨ peşinde koşacak, seviye atlayacak ve farklı bölgelerde, birbirinden farklı yüzlerce yaratıkla savaşılacak. PvP moduna da yer verecek olan Diablo IV’ün düzenli olarak güncellenmesi gerekiyor.

Atomic Heart (Mundfish)

¨Bioshock’ın ruhani takipçisi¨ olarak nitelendirilebilen Atomic Heart, daha önce ismi hiç  duyulmayan bir firma tarafından geliştiriliyor ama yayımlanan oyun içi videolarından herhangi bir tanesi izlendiğinde oyunun sağlam bir atmosfer, yaratıcılık ve oynanış vadettiği görülebiliyor. Bolca garip olayın, mekanın ve düşmanın yer alacağı FPS türündeki bu oyun, PC’nin yanı sıra Xbox Game Pass’e de geliyor. Oyunun çıkış tarihi ise 21 Şubat 2023 olarak belirlendi.

Star Wars Jedi: Survivor

EA’in Star Wars Jed: Fallen Order ile birlikte yakaladığı başarının ardından kahraman Cal Kestis’i ve sevimli droid’i BD-1’i yeni bir oyunda görmemiz kaçınılmazdı ki EA geçtiğimiz aylarda Star Wars Jedi: Survivor’ın yapım aşamasında olduğunun ve 17 Mart 2023’te yayınlanacağını duyurdu. İlk oyundaki olaylardan beş yıl sonrasını konu edinecek olan Survivor’da -oyunun isminden de anlaşılacağı üzere- daha çok hayatta kalma mücadelesi verilecek.

Hogwarts Legacy (Warner Bros. Games)

Her Harry Potter fanatiğinin listesinde olan Hogwarts Legacy, aslında Harry Potter kitaplarıyla herhangi bir bağa sahip değil. 1800’lü yıllarda geçecek olan oyun, Harry Potter’ın macerasının çok öncesini konu ediniyor fakat oyun Harry Potter evreninde geçeceği için oyunda birçok tanıdık isim, mekan ve büyü görülebilecek. Bir açık dünya oyunu olarak tasarlanmasından ötürü ayrıca heyecan yaratan oyunun 10 Şubat 2023’te çıkması bekleniyor.

Wild Hearts (EA)

Monster Hunter’ın büyük başarısından sonra geliştirilmeye başlanan Wild Hearts, bizi aynı Monster Hunter’da olduğu gibi devasa yaratıkların cirit attığı uçsuz bucaksız bir dünyaya hapsedecek. Oyun sırasında  mücadeleye iki kişi daha dahil edilebilecek.

1672121940 Oyunfor Diablo 4Dead Island 2 (Deep Silver)

Dead Island 2’nin yapım sürecinin, 28 Nisan 2023’te sona ermesi bekleniyor. Oyuncuları bir tatil bölgesinde yine yüzlerce zombiyle baş başa bırakacak olan oyun, her biri farklı yeteneklere sahip altı farklı karakterden birini seçilerek, geliştirilmesine olanak tanıyacak.

Street Fighter 6 (Capcom)

Standart dövüş kısmının yanı sıra ¨World Tour¨ adında yeni bir modla birlikte gelecek olan dövüş klasiği, yaratılacak bir karakterle dünyayı dolaşıp birçok farklı mücadelede yer alınmasına olanak tanıyacak. Capcom, çıkış tarihi olarak 2 Haziran 2023’ü işaret ediyor.

Suicide Squad: Kill the Justice League (Rocksteady Games)

Arkham dünyasında geçecek olan bu farklı macerada Suicide Squad ekibinin üyeleri olan; Harley Quinn, King Shark, Deadshot ve Captain Boomerang’dan birinin rolü üstlenilerek, birçok göreve çıkılacak. Oyun dört kişi ile oynamaya yönlendirecek ve takımım gerçek oyuncularla doldurulabilecek. Oyun, 26 Mayıs 2023’te çıkacak.

Final Fantasy XVI (Square Enix)

Yeni Final Fantasy oyunu bizi, Valisthea’yı Eikon adındaki ırktan temizlemekle görevlendiriyor. Büyünün hüküm sürdüğü bu diyarda yine ¨büyük güçleri¨ yardıma çağırabilecek, farklı bir çok mekanda göreve çıkacak ve önceki FF oyunlarından biraz daha farklı olarak -Dark Souls kıvamında- daha güçlü düşmanlara karşı stratejik mücadelelerde boy gösterecek. Eğer bir değişiklik olmazsa FFXVI’nın 22 Haziran 2023’te, sadece PS5 sistemi için piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Resident Evil 4 Remake (Capcom)

Grafiklerinin ötesinde, oynanışının da baştan aşağı yenileneceği oyun, Resident Evil 4’ü daha dün oynamış olanlar için bile yeni bir tecrübe vadediyor. PS5, Xbox Series X ve PC için hazırlanan oyun, 24 Mart 2023’te tüm oyun severlerle buluşacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın