1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. 321 dairenin kura çekimini şova çeviren İmamoğlu’na cevap Başkan Yazıcı’dan geldi

321 dairenin kura çekimini şova çeviren İmamoğlu’na cevap Başkan Yazıcı’dan geldi

- - 3 dk okuma süresi
70
screenshot 2 600 x 400 29

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan KİPTAŞ tarafından yapılan 321 dairelik “Tuzla Aydınlık Evler” daireleri için kura çekimi yapıldı. KİPTAŞ’ın Tuzla’daki arsasına Yap-Sat modeli ile yaptığı 321 daireli projenin kura çekim törenine İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte 9 Cumhuriyet Halk Partili büyükşehir belediye başkanı, Cumhuriyet Halk Partisi genel başkan yardımcıları, CHP’li ilçe belediye başkanları ve il başkanları katıldı.

Törende sonra Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, son 1 yılda Tuzla’da belediyeler eliyle yapılan konut sayılarını paylaştı.

Başkan Yazıcı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda: Tuzla Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bin 500 konut ürettiğini ifade ederken, İBB’nin Tuzla’da kentsel dönüşüm kapsamında 1 konut bile yapmadığını, İBB eliyle yapılan konutların yap-sat işi olduğunu ifade etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan KİPTAŞ tarafından yapılan 321 dairelik “Tuzla Aydınlık Evler” daireleri için kura çekimi yapıldı. KİPTAŞ’ın Tuzla’daki arsasına yap-sat modeli ile yapılan 321 daireli projenin kura çekim töreni, geniş protokol katılımı ile algı çalışmasına döndü. Törene İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte 9 Cumhuriyet Halk Partili büyükşehir belediye başkanı, Cumhuriyet Halk Partisi genel başkan yardımcıları, CHP’li ilçe belediye başkanları ve il başkanları katıldı.

“11 değil 111 büyükşehir belediye başkanıyla da kura çekseniz, kentsel dönüşümde notunuz 0”

Tören sonrasında Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı son 1 yılda Tuzla’da belediyeler eliyle yapılan konut sayısını paylaştı. Başkan Yazıcı, sosyal medya üzerinden paylaştığı grafikte, Tuzla Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında bin 500 konut yaptığını açıkladı. Başkan Yazıcı, İBB’nin Tuzla’da hiçbir yerde kentsel dönüşüm çalışması yapmadığını belirterek 450 konutta yap-sat modeli uyguladığını açıkladı. Başkan Yazıcı, ”Mesele deprem, mesele kentsel dönüşüm. 11 değil 111 büyükşehir belediye başkanıyla da kura çekseniz, kentsel dönüşümde notunuz 0, depreme hazırlıkta notunuz 0.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın