1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. ABB, Kahramanmaraş’a duş alanları, mobil çamaşırhane ve berber gönderiyor

ABB, Kahramanmaraş’a duş alanları, mobil çamaşırhane ve berber gönderiyor

- - 2 dk okuma süresi
14

Ankara Büyükşehir Belediyesi 6 Şubat günü yaşanan depremlerin sonrasında afet bölgesinde vatandaşların en büyük ihtiyaçlarından biri olan hijyen ve yıkanma sorununun çözülmesi için harekete geçti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kahramanmaraş’a 100 kişi kapasiteli duş alanları yaptıklarını duyurdu. Sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda Yavaş, “Kahramanmaraş’ta hazırladığımız kadın ve erkek bölümlerinin her biri 50’şer kişiden toplam 100 kişi kapasiteli duş alanlarını bu hafta sonu tamamlıyoruz. Atıl otobüslerimizden dönüştürdüğümüz mobil duş / çamaşırhane / berber merkezlerimiz de en kısa sürede hizmete başlıyor” ifadelerini kullandı.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri; EGO Genel Müdürlüğüne ait kullanım ömrünü tamamlamış 10 otobüsü, deprem bölgesindeki vatandaşların kullanması için mobil duş, mobil berber ve mobil çamaşırhaneye dönüştürdü.

Dönüşüm tamamlandıkça deprem bölgelerine doğru yola çıkan 6 kişi kapasiteli mobil duşların içerisinde lavabo, şampuan, sabun, saç kurutma makinesi ve havlu da yer alıyor. Depremzedelerin kullanması için gönderilen mobil berberde ise iki berber görev yapacak.

YNS 6844

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir