1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. ABB’nin işitme engelli çocuklar için yüzme kursları devam ediyor

ABB’nin işitme engelli çocuklar için yüzme kursları devam ediyor

- - 3 dk okuma süresi
57

Nisan ayında başlatılan yüzme kurslarına katılan 6-15 yaş arasındaki 25 işitme engelli çocuk, haftanın 2 günü Yenimahalle Belediyesi Bülent Ecevit Yüzme Salonu’nda özel teknik ve yöntemlerle geleceğin Türkiye Şampiyonalarına hazırlanıyor.

 “Büyük başarılara hep beraber imza atıyoruz”

ABB Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden eğitimin her alanında fırsat eşitliği vurgusu yaparak, şu açıklamada bulundu:

“Ankara’da engelleri hep beraber aşıyor, büyük başarılara hep beraber imza atıyoruz. EGO Spor Kulübü, İşitme Engelliler Federasyonu ve Salyangoz Derneği iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz İşitme Engelliler Yüzme Kursu’nda eğitim alan evlatlarımızı eşit bir hayata hazırlıyoruz.”

KRC 9641

“Sporcuların alt ve üst minik yıldızlar kategorisinde yükseldiğini görüyoruz”   

Nisan ayında başlattıkları kurs kapsamında sporcuların alt ve üst minik yıldızlar kategorisinde yarışma seviyesine yükseldiğini söyleyen EGO Spor Kulübü Başkanı Zafer Tekbudak, “Proje kapsamında 2 eğitmenimiz yaklaşık 25 sporcumuza eğitim veriyor. ABB Başkanı Mansur Yavaş ile Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar tarafından bu proje hayata geçirildi” dedi.

Tekbudak, yeni bir projeyi daha hayata geçirdiklerini belirterek, “İşitme engelli 8 ile 15 yaş arasındaki özel çocuklarımıza güreş, karate, badminton, judo, taekwondo gibi branşlarda eğitim vermeye başlayacağız. Bu tür faaliyetlerimizi hızlandırarak bundan sonra da devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

EGO Spor Kulübü İşitme Engelliler Yüzme Antrenörü Seda Artuç ise şunları söyledi:

“6-15 yaş arası işitme engelli çocuklarımıza bir yılı aşkın süredir antrenmanlarımız devam ediyor. Her geçen gün kendilerini daha da ileriye taşıyorlar. Önümüzde Türkiye Şampiyonası var. Çocuklarımızı bu yarışmalara hazırlıyoruz. Yaklaşık 25 lisanslı işitme engelli çocuğumuz var. Gayet başarılı bir şekilde ilerliyoruz.”

Yüzme kursuna çocuklarını getiren aileler ve çocukları kendilerini çok şanslı gördüklerini belirterek şunları kaydetti:

Ayşe Erol: “Öncelikle bize tanınan bu imkandan dolayı teşekkür etmek istiyorum. Yüzme sporu çocuklarımıza hem sosyal aktivite oluyor hem de özgüven oluşturmasına yardımcı oluyor. Okuldan çıkınca koşarak geliyor. Hem hocasını hem de arkadaşlarını çok seviyor. Yarışmalara hazırlanıyorlar, kızım oldukça da hırslı başarılı olacağına da inanıyorum.”

Melike Akyol: “Kızım doğuştan işitme engelli. Onlar için böyle bir aktivite bize sunulan güzel bir olanak oldu. Kızım buraya gayet mutlu geliyor. Burada yüzmeyi öğrendi ve su korkusunu yendi. Çocuklarımızın gelişmesi ve öz güven kazanması spora bağlı. Bizlere bu şansı verdikleri için çok teşekkür ediyorum.”

KRC 9421

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın