1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Adana’da kaçak makaron operasyonu

Adana’da kaçak makaron operasyonu

- - 2 dk okuma süresi
86
5adf857c b2dd 4cdf a809

Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekiplerince, Adana’nın Seyhan ilçesinde bulunan bir depoya yapılan operasyon sonucu milyonlarca kaçak makaron ele geçirildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü koordinesinde Adana Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Bölge Amirliği’nde görevli Gümrük Muhafaza ekiplerince gerçekleştirilen istihbarat ve hedefleme çalışmaları neticesinde Seyhan’da bulunan bir depo ekiplerin radarına takıldı. Şüpheli depo ve depoya giriş çıkış yapan tüm araç ve şahıslar an be an takip edildi.

Operasyon için bütün bilgileri derleyen ekipler savcılık talimatıyla harekete geçti. Gerçekleştirilen operasyonda depo ve eklentilerini didik didik arayan ekipler piyasa değeri yaklaşık 4 milyon 650 bin Türk Lirası olan 9 milyon 130 bin adet makaron ele geçirdi.

Özverili ve dikkatli çalışmalarıyla kaçakçılıkla mücadele faaliyetlerine aralıksız devam eden Gümrük Muhafaza ekipleri yüz binlerce pakete tekabül eden kaçak sigaranın piyasaya sürülmesinin önüne geçmiş oldu.

Söz konusu makaronlara mahkeme kararı gereği el koyulurken, olayla ilgili soruşturma Adana Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde çok yönlü olarak devam ediyor.

7064e7d9 8599 4073 b753 a274159010c6

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın