1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Aile Okulu Projesi kapsamında 1 milyon 250 bin aileye ulaşıldı

Aile Okulu Projesi kapsamında 1 milyon 250 bin aileye ulaşıldı

- - 3 dk okuma süresi
180
milli egitim bakanligi 2 2

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ailelerin farklı eğitimlerle çok yönlü desteklenmesi amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Aile Okulu projesiyle bugüne kadar 1 milyon 250 bin aileye ulaşıldı. Kapsamı her geçen gün genişleyen projeye muhtarlar da dahil edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın, 12 Ağustos 2022’de katıldığı açılış töreni ile 81 ile yaygınlaştırılan Aile Okulu Projesi’nde 1 milyon 250 bin aile eğitim aldı. Anne babalara, sosyal beceri, aile içi iletişim yönetimi, teknoloji kullanımı, ahlaki gelişim, stres yönetimi, sağlıklı beslenme, çevre, ilk yardımın aralarında bulunduğu 14 farklı konuda çok yönlü destek sağlanan projenin eğitimleri 81 ilde bulunan bin halk eğitimi merkezinde gerçekleştiriliyor.

Eğitim içeriği sürekli güncellenen ve farklı kesimlerden birçok kişiye ulaştırılan eğitimlere muhtarlar da dahil edildi. Aile Okulu Projesiyle belirlenen 14 alanda Türkiye’nin dört bir yanında muhtarlara dersler veriliyor.

“Muhtarlarımız vasıtasıyla daha fazla ailemize ulaşacağız”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Aile Okulu Projesi’nin kapsamının sürekli genişletildiğini belirterek, “Ailelerimize dokunan, onlara okul hizmeti veren, aile iletişiminin tıkanan kanallarını açmalarında rehberlik eden, çocuklarla iletişimi desteklemeye çalışan aynı zamanda kültürel, ahlaki değerlerimizin hatırlatıldığı, teknoloji ve madde bağımlılığı gibi konulardaki mücadelemizin de önemli bir unsuru olan Aile Okulu projesine, İçişleri Bakanlığımız ile yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde muhtarlarımızı da dahil etmeyi kararlaştırmıştık.” dedi.

Muhtarlar vasıtasıyla daha fazla aileye ulaşacaklarının altını çizen Bakan Özer, “Muhtarlarımız görev bölgelerinde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması, sorunlarının tespiti ve çözümü noktasında birer gönüllü elçi olarak devlet ve millet arasında köprü vazifesini yerine getiriyor. Biz de onların temsil güçlerini destekleyecek, aileleriyle iletişimini güçlendirecek eğitimler hazırladık. Projeye bu anlamlı katkı ve desteklerinden dolayı İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Aile Okulu Projesi, bin halk eğitimi merkezinde sürdürülüyor

Bakan Özer, eğitimlerin Türkiye’nin dört bir yanında bulunan bin halk eğitimi merkezinde verildiğini hatırlatarak, halk eğitimi merkezi faaliyetlerinin eğitime erişim ve birçok konuda kurumlar ile vatandaşlar arasında koordinasyonu sağlamak gibi önemli bir görevi yerine getirdiklerini belirtti.

Özer, “2023 yılında 2,5 milyon aileye ulaşma hedefimizle Aile Okulu projesinin kapsamı ve içeriğini her geçen gün geliştirmeyi sürdüreceğiz.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın