1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. AK Parti Sözcüsü Çelik: “Verdiğiniz mücadele, Türkiye’nin en etkili demokrasi mücadelesidir”

AK Parti Sözcüsü Çelik: “Verdiğiniz mücadele, Türkiye’nin en etkili demokrasi mücadelesidir”

- - 3 dk okuma süresi
133
omer celik 1

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Kolları buluşmasında konuştu.

Parti Sözcüsü Çelik’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Meydan okumalarla nasıl mücadele edeceğimize dönük bir yaklaşım açısından baktığımızda ihtiyacımız olanla ortaya konulan arasındaki fark her zaman için Türkiye’de bir demokrasi açığı ortaya çıkartır. O yüzden bugün altılı masa üzerinden Türkiye’ye demokrasi getireceğiz, özgürlük getireceğiz diyenlerin yaptığı şeyin bir siyaset değil bir anti siyaset olduğu, demokrasi getirmek yerine demokrasiden bahsetmek yerine Türkiye’nin geçmişte yaşadığı o vesayetin yeniden dirileceği bir ortamı oluşturmaktan başka bir işe yaramayacağı açıkça ifade etmektedir. Onun için sizlerin yürüttüğünüz demokrasi mücadelesi mahallelerinizde, evlerinizde, ilçelerinizde, sokaklarınızda, bütün platformlarda verdiğiniz mücadele Türkiye’nin en etkili demokrasi mücadelesi olmaya devam edecektir.

Yakın zamanda bunların eski bakanları çıktı CHP adına konuşarak biz iktidara geldiğimizde yine türbanla mücadele edeceğiz diyerek kendi kafasına göre başörtüsü türban ayrımı yaparak, daha sonra başkaları çıktı hizmet alan hizmet veren, kamusal alan kamusal alanda olmayan şeklinde ayrımlar yaparak bu vesayetin ipuçlarını göstermeye başladılar.

Halbuki tüm bu mücadeleleri verirken sizler ve sizden önceki arkadaşlarımız hayatlarının büyük bir kısmını aslında Türkiye’deki bu karanlık organizasyonları, karanlık düzenlemeleri temizlemek, Türkiye’deki demokrasinin önünü açmak, Türkiye’deki bu karanlığı ortadan kaldırmak için bu çabaları bu gayretleri oraya koyarak verdiler. Şimdi gelinen noktada Türkiye’nin ve dünyanın en büyük kadın hareketlerinden biri olarak AK Kadınların verdiği bu mücadelenin 2023 de açık ve net bir şekilde bu zaferle taçlanması aynı zamanda demokratik hak ve kazanımlarımızın korunması bakımından da elzemdir.

Türkiye’de geçmiş zamanlarda AK Partimizin kurulduğu dönemlerde yapılan ayrımlardan bir tanesi şuydu siz ne zaman sistemi düzeltmeye çalışsanız hemen rejim tartışması çıkartırlardı. Tabii ki Türkiye’de hiç kimsenin rejimle bir sorunu yok. Hiçbir şekilde rejimle alakalı olmayan tartışmaları bir sistem tartılmasına dönüştürerek Türkiye’yi felç etmeye kalkarlardı. Belli toplantılarda arkadaşlarımızın kılık kıyafetlerini gündeme getirerek Türkiye’de yeniden vesayeti dirilttirecek birtakım ortamları ortaya koymaya çalışırlardı.

Türkiye’de AK Partinin, AK Kadınların merkezinde olduğu bu büyük demokratik mücadelesi cumhuriyetimizin temel siyasetinin demokrasi ile taçlanmasını sağlamıştır.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın