1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. AK Partili Usta: “Bursa’nın Hatay’a destekleri büyük”

AK Partili Usta: “Bursa’nın Hatay’a destekleri büyük”

- - 2 dk okuma süresi
11

Hatay’da Türkiye genelinden gelen yardımların dağıtımı, geçici yaşam alanlarının oluşturulması ve seyyar tuvaletlerin kurulması görevlerini üstlenen Bursa Büyükşehir Belediyesi, depremin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da AK Parti MKYK üyesi Ayhan Salman ile birlikte sahada yürütülen çalışmaları takip ediyor. Hatay’daki deprem yaralarının tespiti için bölgede bulunan AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, gece saatlerinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Başkan Aktaş’tan Hatay genelinde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan Usta, AKOM aracında hem Hatay’ın havadan çekilmiş görüntülerini izledi hem de Bursa itfaiyesinin arama kurtarma çalışmalarında kullandığı termal görüntüleme sistemi hakkında bilgi aldı.

Usta, başta depremden zarar gören 11 il olmak üzere tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, “Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin lojistik üssündeyiz. Bursalı hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum. Hatay’a destekleri çok büyük. Burada büyük bir Bursa ailesini gördük. Hataylılar da bu hizmetleri unutmayacaktır. Hatay’da, Antakya merkezde Bursa var, Kocaeli, Konya, Denizli belediyeleri var. Hepsini tebrik ediyorum. Elbirliğiyle Hatay’ı yaşanabilir ve güvenli şehir haline getirelim istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Usta, koordinasyon merkezinden ayrılmadan önce Büyükşehir’in saha ekibiyle hatıra fotoğrafı da çektirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir