1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Aksakal: “Gençliğimizin geleceği de yıkıma uğratılmasın”

Aksakal: “Gençliğimizin geleceği de yıkıma uğratılmasın”

- - 2 dk okuma süresi
12
onder aksakal 2

Aksakal, Türkiye’de sadece yakın tarihin değil, uzak tarihin de en büyük deprem felaketlerinden birinin yaşandığının altını çizerek, “On binlerce insanımızı kaybettik, yüzbinlerce insanımız evsiz-barksız tığ teber ortada kaldı. Gün, eksikleri ortaya dökmek yerine bunları tamamlamaya yönelik önerileri ortaya koyma ve dayanışmayı güçlendirme günüdür.” ifadelerini kullandı.

Depremde evleri yıkılan ve barınma sorunu yaşayan vatandaşların sıcak bir ortama kavuşturulmasının elzem olduğunu söyleyen Aksakal, “Çadır kentlerle bunun sağlanamayacağı, özellikle çetin kış şartlarında bu çabanın yeterli olamayacağı görülmüştür. Ancak bunun en kısa yoldan çözümü de Üniversitelerin uzaktan eğitime geçirilerek KYK yurtlarının tahsisi olmamalıdır. Böyle bir kararın hayata geçirilmesi, yaşanan bu deprem felaketinin aynı şiddette eğitimde de yaşanmasına ortam sağlamak demektir.” şeklinde konuştu.

Aksakal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim konusunda alınan kararı bir kez daha gözden geçirmesi gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

 “Depremin etkilediği 10 ilin sınırları içerisinde olduğu kadar, komşusu olan illerde ve ilçelerde binlerce boş konut bulunduğu bilinen bir gerçektir. Resmi ve özel tüm yardım kuruluşlarımızın, STK’ların cansiperane ortaya koydukları çalışmalar ile bu konutlar çok kısa bir sürede tefriş edilebilir, yaşanacak hale getirilebilir, bu şekilde eğitim ve öğretim gibi gençliğimizin geleceği de yıkıma uğratılmamış olur.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir