1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Akşener: “Bebek katilleriyle el ele tutuşan sensin Recep Bey!’”

Akşener: “Bebek katilleriyle el ele tutuşan sensin Recep Bey!’”

- - 2 dk okuma süresi
16
8219530070

Akşener, Kırıkkale’de Zafer Caddesi’nde kendilerini karşılayan kalabalıkta vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçtiğimiz gün kendisine ve Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik; ‘’Teröristlerle el ele’’ iddialarına ilişkin konuşan Akşener; ‘’Bebek katiliyle el ele tutuşan sensin Recep Bey. Onun kardeşine; ‘Bizim Mehmet’ dedin. Akraba mısınız muhterem? Osman Öcalan’ı Kandil’den getirip TRT’ye çıkardın Recep Bey. Sen bunlarla akraba mısın? Bu el pkk’da, bu el Hizbullah’ta muhterem! Açtırma kutuyu, söyletme kötüyü.’’ dedi.

Kırıkkale ziyaretinde yanında olan İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz’ı Kırıkkaleli vatandaşlara tanıtan Akşener; ‘’Prof. Dr. Bilge Yılmaz, inşallah ekonomimizi yönetecek.’ ifadesini kullandı.

Bilge Yılmaz’ın 30 yıldır Amerika’da önemli üniversitelerde ders verdiğini söylediğini söyleyen Akşener; ‘’Bu arkadaşımız hâlâ Türk vatandaşı. Amerikan vatandaşı olmamış. Iğdır’dan yola çıkmış bir ailenin oğlu. Gencecik kızların ve oğulların hiçbir sınavda haksızlığa uğramadığı bir dönemden geliyor. Ama siz her sınavda haksızlığa uğruyorsunuz.’’ diye konuştu.

Kırıkkale’de bulunan ve KİT kapsamından çıkarılan Makine Kimya Endüstrisi’ne dikkat çeken Akşener; ‘’Bu şehirde yüzde 25 işsiz genç var. Onu da biz çözeceğiz. Makine Kimya endüstrisini aldılar elinizden, KİT olmaktan çıkardılar. İnsanlar işten çıkarıldı, yerine yenisi alınmadı. Onu da biz yeniden ihya edeceğiz ve bu şehirde işsiz genç kalmayacak inşallah.’’ ifadelerine yer verdi.

 

Hibya Haber Ajansı

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın