1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Akşener: “Bir oyla Türkiye’nin kaderini değiştireceksiniz”

Akşener: “Bir oyla Türkiye’nin kaderini değiştireceksiniz”

- - 6 dk okuma süresi
36
6721021767

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 3 yıldır esnaf gezilerinin ardından 28. Dönem Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine yönelik ilk startı Samsun’da verdi.

Samsun’un İlkadım ilçesinde kent merkezini ziyaret eden Akşener, kendisini karşılayan kalabalıkta vatandaşlara seslendi.

3 yıldır il ziyaretleri yaptığını söyleyen Akşener; esnaf dükkanları içinde 3 yıl boyunca hiçbir siyasi partiye yönelik eleştiride bulunmadığını, kendi partisine yönelik hiçbir zaman propaganda yapmadığını, sadece vatandaşların dertlerini dinlediğini ifade etti.

“Seçmen velinimettir.” anlayışını Samsun’da da yineleyen Akşener; “Seçmen; hepimizin, bütün siyasilerin önünde resmi tazim durduğu, saygı gösterdiği velinimettir.” diyerek iktidarın hizmet etmekle yükümlü olduğunu, muhalefetin ise milletin avukatı olarak vatandaşları dinleyip iktidara iletmekle yükümlü olduğunu söyledi.

Uzun bir zamandır bu anlayıştan uzaklaşıldığını ifade eden Akşener, bunun sebebinin Partili Cumhurbaşkanlığı Sistem’den kaynaklandığını belirterek konuşmasına şu sözlerle devam etti:

‘’Bunun adı demokrasidir. Bunun adı seçmen velinimettir. Seçmen patrondur. Ama uzun bir zamandır seçmeni dertlerinin dinlenmediği; buna karşılık projelerle rekabet etmek lazımken, hizmet üzerinden rekabet etmek lazımken; şuculuk buculuk 50 bin tane saçmalık üzerinden bir dil geliştirildiği ve herkesin birbirine düşman edildiği; komşunun, komşunun karşısına dikildiği ama birilerinin cebini doldurduğu, cebellezi yaptığı bir düzenle yönetiliyoruz. Bu düzenin adı tek adam sistemi. Bu düzenin adı Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi. Bu düzenin adı harami düzeni. Kul hakkının yendiği, harama el uzatıldığı, insanların kayrıldığı, garibanın yanına uğranılmadığı, haksızlıklar yapıldığı bir düzen.” şeklinde konuştu.

Daha önce Samsun’a birçok kez gelmesine rağmen hiçbir şekilde siyasi propaganda yapmadığını vurgulayan Akşener, 14 Mayıs seçimlerine 33 gün kaldığını vurgulayarak, “Şimdi patron sizsiniz. Şimdi karşınızda ben başta olmak üzere herkes resmi tazim durmak zorunda. Oyunuzu çok kıymetli edeceksiniz ama el ele verip bu harami düzeni değiştireceğiz. Sizden şimdi İYİ Parti’ye oy istiyorum. Şimdi sizden 13. Cumhurbaşkanı seçiminde sayın Kılıçdaroğlu’na oy istiyorum. Şimdi sizden Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı sayın Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti’mize oy istiyorum.” ifadelerini kullandı.

“Özellikle AK Partili kardeşlerimden oy istiyorum”

Bu seçimin, Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi’ni değiştirmek adına son seçim olduğunu vurgulayan Akşener, Ak Parti seçmenine çağrıda bulunarak, “Özellikle AK Partili seçmenlerden, özellikle AK Partili kardeşlerimden oy istiyorum. Çünkü bu seçim parlamenter sistemin konuşulduğu son seçim. Velev ki sayın Erdoğan kazandı. Son seçimi. Partisinde kimseyi bırakmadı. Bu tarafta büyük haksızlıklara uğramış büyük bir öfkeli kitle oluşacak. 5 yıl çok çabuk geçecek. 5 yıl sonra artık parlamenter sistemin konuşulamadığı, bir haftada 36 bin imza atmak zorunda olan bu ucube sisteme tekrar başkan seçeceğiz.”

“Mülakat derhal kaldırılacak”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs’ın ardından Millet İttifakı’nın seçimi kazanmasıyla birlikte nelerin değişeceğini şu sözlerle ifade etti:

"2020 yılında KPSS’nin soruları çalındığı için mağdur olan kardeşlerim haklarınız geri verilecek. Atanamayan öğretmenler hemen kazanır kazanmaz 100 bin öğretmen ataması yapılacak ve KPSS’de yapılan yanlışlıkların önüne geçecek, mülakat derhal kaldırılacak."

“Bir oyla Türkiye’nin kaderini değiştireceksiniz”

Her seçmenin bir oyunun çok önemli olduğunu vurgulayan Akşener, “Daha iyi bir Türkiye için, nefes alan gençler için; tecavüze uğrayıp, tacize uğrayıp sonra da ‘Hayatı ona uygun, kıyafeti ona uygun’ deyip tecavüz edenin serbest kaldığı bir düzeni değiştirmek için; kadınların, genç kızların şu sokak lambası söndüğünde korkarak eve gitmediği bir Türkiye için; yurt dışına kaçmayı düşünen, yurt dışına gitmeyi düşünen çocuklarımızın ülkelerinde kalıp bu ülkeye hizmet etmeleri için onların umutlarının hayallerinin gerçekleşmesi için 14 Mayıs’ta oy kullanacaksınız ve o bir oyla Türkiye’nin kaderini değiştireceksiniz.” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasının sonunda dün akşam Spor Toto Süper Lig’e yükselen Yılport Samsunspor’u, “Samsunspor’a başarılarının devamını diliyorum. Samsunspor’un inşallah Süper Lig’de çok başarılı olmasını diliyorum. Kutluyorum başarılarını, başarılarının devamını diliyorum." dedi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın