1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Akşener: “Bu ele bugüne kadar terörist eli değmedi”

Akşener: “Bu ele bugüne kadar terörist eli değmedi”

- - 3 dk okuma süresi
63
3689923783

Akşener, Konyada Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışında kendilerini karşılayan kalabalıkta vatandaşlara seslendi. 14 Mayıs seçimlerini işaret ederek konuşmasına başlayan Akşener, 20 Ocak 2020den beri gezdiği esnaf ziyaretlerini hatırlattı.

Esnaf ziyaretlerinde hiçbir dükkânın içinde siyasi propaganda yapmadığını anlatan Akşener, sadece vatandaşların dertlerini dinlediğini ve o dertler üzerinden çözümler ürettiklerini söyledi.

‘’Biz savaşa gitmiyoruz, cenge gitmiyoruz. Seçime gidiyoruz.’’ diyerek seçimler üzerine konuşmasına devam eden Akşener; ‘’Bütün siyasi partilerin dertlerinize dair çözümler ürettiği, projeler ortaya koyduğu; esnaf dükkânında müşteri nasıl velinimetse siyasetçi için de seçmen müşteridir. Dolayısıyla seçmen velinimettir diyerek o seçmenin talebine uygun proje üretmektir, hizmet üretmektir ve bütün rekabet bunun üzerine olur.’’ dedi.

Akşener; ‘’Yok öyle bedavadan yok. Oy vereceksiniz öyle başbakan olacağım. Pazarlık yok.’’ diye konuştu.  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ak Parti iktidarının süresinin dolduğunu ifade ederek ‘’Bir iktidar 21 yıl boyunca uzarsa, o sene doğmuş çocuklar artık seçmendir. Başka bir hayat bilmezler.’’ dedi.

 

Gençle konuşmasına, kendi üzerinden verdiği örnekle devam eden Akşener; hacı olduğunu ve 7 yaşından beri namaz kıldığını söyleyerek; ‘’Eğer kul hakkına el uzatıyorsam o namazın ne bana ne sana faydası var? Eğer ben bir mevkideysem; sen sınava girdin, aldın 86 puan. Ama ben bir yakınımı, tanıdığımı torpil yaptım, üçkâğıt yaptım. Onun ayısı oldum, dayısı oldum ve döndüm 52 puanlıyı mülakatta senin yerine tayin ettirdiysem batsın bu dünya, bu namazın bir manası yok!’’ diye konuştu.

‘’bu ele bugüne kadar terörist eli değmedi. O terörist eli, bu ele değse vallahi keserim, billahi keserim!’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Ak Parti mensuplarının kendisine ve Millet İttifakı’na yönelik iddialarına ilişkin konuşan Akşener şöyle devam etti:

‘’Arkadaş ben Meral Akşenerim açtırma kutuyu, söyletme kötüyü. Bu ele bugüne kadar terörist eli değmedi, Allah hakkı için değmedi. Vallahi değmedi, billahi değmedi. O terörist eli bu ele değse vallahi keserim, billahi keserim. Allah şahit olsun keserim.

 

Hibya Haber Ajansı

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın