1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Akşener: “Hep birlikte tarih yazacağız”

Akşener: “Hep birlikte tarih yazacağız”

- - 3 dk okuma süresi
38
7880815941

Akşener, İmamoğlu ile birlikte Samandağ’da açıklamalarda bulundu. Önce Hatay Samandağ’da kendisini bekleyen kalabalığa karşı Gökhan Zan’ın eşi Müge Zan ile birlikte konuşmasına başlayan Akşener, “Bir baktım bütün erkekler eşleriyle çıktı. Ben yalnız geldim. Ben de kızımla çıktım. Ben her zaman kadınlardan yanayım. Burada da Dilek’ten yanayım. Gökhan Zan damat, Müge kızım.” dedi.

“Onlar bize adil olmadılar ama biz onlara karşı adil olacağız”

Akşener, 14 Mayıs seçimlerini işaret ederek, “14 Mayıs’ta inşallah bu harami düzeni attaya göndereceğiz. Anlaşılıyor biraz ağlaya ağlaya gidecekler. Ama biz onlara karşı adil olacağız. Onlar bize adil olmadılar ama biz onlara karşı adil olacağız. Ve 14 Mayıs akşamı sayın Kılıçdaroğlu’nu alkışlarla o sandalye oturtacağız. 13.  Cumhurbaşkanını Sayın Kılıçdaroğlu olarak seçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Samandağ’da her aileden bir oy isteyeyim”

14 Mayıs’ın ardından Millet İttifakı olarak iktidara gelmeleriyle birlikte Ekrem İmamoğlu’nun ve Mansur Yavaş’ın etkili ve yetkili cumhurbaşkanı yardımcısı olacağını söyleyen Akşener, ‘’Cumhuriyet Halk Partililer gücenmeyin de. Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e alabilir miyim? Samandağ’da her aileden bir oy isteyeyim, tek bir oy. O zaman Gökhan’ı seçiyorsunuz. Müge’yi mahcup etmiyorsunuz.” diye konuştu.

“Deprem çadırlarının yanında yılanlar kol geziyor”

İYİ Parti Hatay Milletvekili adayı Gökhan Zan’ın eşi Müge Zan’ın Hatay’da çok çalıştığını söyleyen Akşener; Müge Zan’ın bölgeyle ilgili kendisine söylediği bilgileri aktararak, “Bugün bana dedi ki; ‘Deprem bölgesinde, deprem çadırlarının yanında yılanlar kol geziyor. Bir yılan ısırmasıyla bir çocuğumuz vefat etti.’ Mesela bu kimsenin bilmediği bir konu. Şimdi Müge’nin ağzından sizler aracılığıyla Türkiye’ye duyurmak istiyorum.” şeklinde konuştu.

“Hep birlikte tarih yazacağız”

Akşener, Türkiye’nin gücünün çok yüksek olduğunu dile getirerek, “Birlikte el ele vererek Türkiye’nin çözülmeyecek hiçbir problemi yoktur. Yeter ki biz liyakate, demokrasiye, hukukun üstünlüğüne, yargının bağımsızlığına önem verelim. Ve insan kayırmaktan, çalmaktan, çırpmaktan vazgeçelim. Hep birlikte tarih yazacağız, çok az kaldı, Türkiye’ye bahar gelecek.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın