1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Akşener: “Ülkemizin üzerindeki kara bulutlar artık kaybolacak”

Akşener: “Ülkemizin üzerindeki kara bulutlar artık kaybolacak”

- - 3 dk okuma süresi
33
8102070214

Çadır kentte bulunan depremzede vatandaşlara seslenen Akşener, deprem felaketinin izlerinin silinmeyeceğini söyledi.

Akşener, bayram sofrasının öneminin altını çizerek, ‘’Tüm bunlara rağmen millet olarak bizim mayamızda; kardeşlik var, dayanışma var. Zor günlerde, kenetlenme var. Toplu vuran, sinmeyen ve asla yılmayan, yüreklerimiz var. Bizleri bugün bu mübarek bayram sofrasında buluşturan bir güç var. Bu, dün de böyleydi. Şükürler olsun, bugün de böyle. Ve yürekten inanıyorum ki, yarın da böyle kalacak.’’ dedi.

“Benim Meral Akşener olarak Türkiye’ye dair bir hayalim var”

“Benim Meral Akşener olarak Türkiye’ye dair bir hayalim var.” diyen Akşener, Türkiye’de 21 yıldır bitmeyen bir kısır döngü içerisinde insanları kutuplaştıran, manevi değerleri tartışmaya açanlara karşı; ‘’Ülkemizi kutuplaşmadan çıkaracak ve bu düzeni bitirecek bir hayalim var. O hayalim de; işte bugün birlikte buluştuğumuz bu sofradır.” ifadelerini kullandı.

“14 Mayıs ile birlikte Türkiye böyle bir ev olacak’’

Akşener; dertsiz, kavgasız, neşe dolu kahkahaların yankılandığı; birbirini dinleyen, anlayan ve konuşan insanların olduğu, mutfağında bolluk ve bereketin olduğu, herkesin sofradaki yemeğe eşit bir şekilde ulaştığı bir ev hayalini anlatarak, ‘’İşte 14 Mayıs ile birlikte; Türkiye hepimiz için böyle bir ev olacak. Ülkemizin üzerindeki tüm kara bulutlar artık kaybolacak. Yıllardır mahkum olduğumuz huzursuzluk hissi artık son bulacak. İçimizi ferahlatan yepyeni bir güneş doğacak ve tüm Türkiye bahara kavuşacak.” şeklinde konuştu.

“15 Mayıs’ın şafağında doğan güneş ile birlikte; ‘kader planı’ olarak pazarlanan sorumsuzluk tarih olacak”

Akşener, deprem felaketini işaret ederek 14 Mayıs seçimlerini kazanmalarıyla birlikte neler olacağını şu sözlerle anlattı:

‘’15 Mayıs’ın şafağında doğan güneş ile birlikte; beton blokların ardına saklanan ahlaksızlık tarih olacak. İmar aflarının arkasına sığınan iş bilmezlik tarih olacak. ‘Kader planı’ olarak pazarlanan sorumsuzluk tarih olacak ve Türkiye tarih yazacak.’’

“Sinan Ateş’i unutmayacak, unutturmayacak ve katillerinden de teker teker hesap soracak olanlar var”

14 Mayıs seçimlerinin Türkiye’nin kaderini değiştiren tarihi bir seçim olacağını belirterek taraflar arasındaki farkı vurgulayan Akşener, “Bugün bir tarafta Başkent’in göbeğinde yaşanan alçak bir cinayete, Sinan Ateş’in katillerine göz yumanlar var. Diğer tarafta ise Sinan Ateş’i unutmayacak, unutturmayacak ve katillerinden hesap soracak, teker teker hesap soracak olanlar var.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın