1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Akşener: “‘Umuyorum Karadeniz gazıdır, biz de onun devamını sağlayacağız’’

Akşener: “‘Umuyorum Karadeniz gazıdır, biz de onun devamını sağlayacağız’’

- - 4 dk okuma süresi
56
6397307069

Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı’nın Halil İbrahim sofrası gibi; kendisinin 2017’den beri bayram sofrası hayali olduğunu anlatarak, bayram sofrasının önemini şu sözlerle açıkladı:

‘’Çünkü bu sofrada eşitlik var, bu sofrada kayırma yok. Bu sofrada yakınlarım şurada olsun, bana uzak olan burada olsun; ayısı olan, dayısı olan daha önde olsun, daha iyisini yesin ama tanıdığı olmayan kenarda kalsın, aç kalsın gibi bir durum yok. Herkesin eşit bir biçimde o yiyeceklerden faydalandığı bir sofra bu. Ve kimsenin kayrılmadığı herkese eşit davranıldığı, sosyal adaletin, sosyal fırsatların elde edildiği bir sofra.”

“23 gün sonra ayrımcılığın bittiği; herkesin bu sofrada eşit değer gördüğü bir Türkiye’yi inşa edeceğiz”

Millet İttifakı paydaşlarının bugün bayram nedeniyle 8 ayrı ilde olduğunu belirten Akşener, 14 Mayıs’ı işaret ederek, “İnşallah bütün eksiklerin tamamlandığı ve bu şehirden başka şehirlere göçmüş kardeşlerimizin geri dönmeye başladığını biliyorum. Geri döndükleri ve şehirlerinde hem ikametlerinin en iyi şekilde oluştuğu, evlerinin yapıldığı ve haksızlığın ortadan kalktığı bir 23 gün sonra inşallah bu ayrımcılığın bittiği; herkesin bu sofrada eşit değer gördüğü bu yiyeceklerden eşit faydalandığı bir Türkiye’yi inşa edeceğiz.” dedi.

Akşener, Karadeniz doğal gazının devreye alınmasına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjde olarak açıkladığı evlerde doğalgazın 1 yıl ücretsiz olmasına ilişkin, “Eğer gerçekse çok mutlu oluruz. Türkiye’nin bir önemli meselesinin hallolduğunu düşünüp biz iktidara geldiğimizde de bunu devam ettiririz. Ama inşallah Putin’in BOTAŞ’ın borçlarını ertelemesinden kaynaklanan yine Putin’den yapılan bir kıyak değildir. Çünkü birçok şey yalan çıktığı için hafif bir şüpheye doğru gidiyor insan devamlı aldatılınca. Ama umuyorum, diliyorum Karadeniz gazıdır ve biz de onun devamını sağlayacağız daha geniş olarak.” ifadelerini kullandı.

“Bütün bunlar problemi kapatmak üzere yapılan dümenler”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti’ye oy veren Türk’ü ve Kürt’ü makbul vatandaş; AK Parti dışında başka partilere oy verenlerin herhangi bir terör örgütünün üyesi ilan ettiğini ileri süren Akşener, kendisine yönelik iddiaların altını çizerek, şunları kaydetti:

“Ben aynı arkadaşlar tarafından Diyarbakır’a gidildiğinde faili meçhulcü ilan ediliyorum. İstanbul’da, Eskişehir’de, Muğla’da, Kocaeli’nde de PKK’lı ilan ediliyorum. Kardeşim şizofren misiniz nesiniz? Yani bir karar verin ben neyim? Bir taraftan diyorsunuz ki ben kafirmişim, bir taraftan da diyorsunuz FETÖ’cü. Ya arkadaş ben neyim? Ben ne olduğumu şaşırmış durumdayım. Dolayısıyla bunların tamamı yalan. Tarzan zorda. 14 Mayıs akşamı attaya gidiyorlar. Çünkü bütün bunlar problemi çarptırmak üzere, problemin aslından ayrılmak üzere, onu kapatmak üzere yapılan dümenler.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın