1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Altın FED haftasına satıcılı başladı

Altın FED haftasına satıcılı başladı

- - 2 dk okuma süresi
82

Altın FED haftasına 1644 dolar/ons seviyesinden giriş yaparken kırmızıda bir günü geride bıraktı. FED’in 75 baz puan artırımı kesin gözüyle bakılırken, sonraki toplantılar için güvercin tona geçilmesi yönünde beklentiler artmış durumda. Böyle bir beklentinin gerçekleşmesi durumunda altın tarafında güçlenme gözlemlenebilir. Şimdilik altın temkinli seyrini sürdürmesine rağmen kayıpla bir günü tamamlarken, 1634 dolar/ons seviyesinden günlük kapanış yaparak yüzde 0,6 kaybı hanesine yazdı.

 

Gümüş de altınla benzer şekilde kayıpla günü tamamlarken, bir haftanın ardından yeniden 19 dolar/onsun altını test etti. Gün içinde 18,90 dolar/ons seviyesine kadar geri çekilen beyaz maden, 19,16 dolar/onstan seansı tamamladı ve yüzde 0,5 kaybı hanesine yazdı.

 

Platin günü kırmızıda kapatarak diğer kıymetlilerle uyumlu hareket ettiği bir seansı yaşadı. 956 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan kıymetli maden, 938 dolar/ons seviyesinden gün kapanışı yaparak yüzde 1,9 kaybı hanesine yazdı.

 

Paladyum seansın en çok değer kaybeden kıymetli madeni olurken, 1802 dolar/onsla haziran ayından bu yana kaydettiği en düşük seviyeyi kaydetmiş oldu.  Günlük kapanışını ise 1828 dolar/onstan yapan paladyum yüzde 3,2 değer kaybıyla günü tamamladı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda haftanın ilk seansında işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 10 dolar/onsla gerçekleşirken, işlem hacmi ortalamanın üzerinde seyretti.  Toplamda 6.145 kg altın işlemiyle seans tamamlandı.

Kaynak TROY

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın