1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Anadolu’nun en iyi işverenleri Aralık 2022’de açıklanacak

Anadolu’nun en iyi işverenleri Aralık 2022’de açıklanacak

- - 2 dk okuma süresi
85

İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini kapsayacak Anadolu’nun En İyi İşverenleri 2022 Listesi’nde, Türkiye ekonomisindeki gücü her yıl daha da artan; ihracatta, istihdamda ve ciroda artık bölgesel hatta global güç olma yolunda ilerleyen organizasyonlar olacak.

 “Anadolu’nun, fark yaratan kültürel çeşitliliği güven kültürü sağlıyor”

Great Place to Work Türkiye CEO’su Eyüp Toprak, Türkiye ve Anadolu’nun her zaman kültürel çeşitliliğiyle ön plana çıktığını ifade ederek, şunları söyledi:

 “Zenginlik, organizasyonların kurumsal kültürlerine de yansıyor. Türk insanının misafirperverliğinden insana verdiği değere kadar kültürel DNA, organizasyonların sürdürülebilir geleceğine de katkı sunuyor. 30 yıllık geçmişimizle edindiğimiz bilgiler doğrultusunda harika işyeri, çalışanların liderlerine duydukları güven düzeyi, işlerinden duydukları gurur ve birlikte çalıştıkları takım arkadaşlarından ne kadar keyif aldıkları ile ilgili. Bunu kültürüne entegre edebilen organizasyonlar, değişen koşullar ne olursa olsun, çalışan bağlılığı ve yeni yetenekleri bünyesine katma konusunda sıkıntı yaşamıyor.”

Great Place To Work Enstitüsü, farklı büyüklük ve sektörlerdeki organizasyonlara 30 yıldan fazla süredir 5 kıtada 60’tan fazla ülkede kendilerini geliştirmeleri konusunda ölçümlemeler yaparak araştırma ve danışmanlık hizmeti veriyor.

Great Place to Work modeli güvenilirlik, saygı ve hakkaniyet boyutları çerçevesinde çalışanlar ile yöneticiler arasındaki ilişkiyi, çalışanlar ile yaptıkları iş arasındaki ilişkiyi, takım ruhu boyutunda da birlikte çalıştığı takım arkadaşları ile arasındaki ilişkiyi değerlendiriyor. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde Great Place to Work sertifikasını elde eden organizasyonlar ise bu unvanı 1 yıl boyunca tüm iletişim çalışmalarında kullanabiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın