1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Ankara Zabıta personeline tüketici hakları eğitimi verildi

Ankara Zabıta personeline tüketici hakları eğitimi verildi

- - 2 dk okuma süresi
77

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ev sahipliğinde “Tüketicinin Korunması Uygulamalarının İlçe Düzeyinde Yerel Yönetimlere Yaygınlaștırılması” projesi kapsamında eğitim programı düzenlendi.

Ticaret Bakanlığının koordinesinde düzenlenen eğitim; Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi (TKPG) Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Olcay Erdal, 8 ilin ticaret il müdürleri ile çevre il ve ilçelerden gelen 110 zabıta personelinin katılımıyla gerçekleşti.

Zabıta personellerinin yoğun ilgi gösterdiği eğitimde; Ticaret Uzmanı Tuğba Hazal Sayalgı satıştan kaçınma, indirimli satışlar ve fiyat etiketi denetimi hakkında Ticaret Uzman Yardımcısı Tugay Güney ise Zabıta Daire Başkanlıkları tarafından Tüketici Mevzuatı Kapsamında Yapılan İyi Uygulama Örnekleri ile ilgili sunum yaptı. Ayrıca; Ticaret Bakanlığı TKPG Genel Müdür Yardımcısı Bayram Uzunoğlan da konuşma yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Olcay Erdal, “Bugün Ankara Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ve Ticaret Bakanlığı koordinesinde tüketici hakları ile ilgili bir eğitim düzenledik. Bu toplantıya çeşitli illerden gelen zabıta personeli ve il müdürlükleri katıldı. Faydalı olan bir toplantıydı. Ayrıca Ticaret Bakanlığımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.

YNS 8667

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın