1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Ankara’da Malatya Dayanışma Günleri başladı

Ankara’da Malatya Dayanışma Günleri başladı

- - 2 dk okuma süresi
59
6742004500

Depremden etkilenen Malatya esnafına destek olmak için harekete geçen Ankara Büyükşehir Belediyesinin düzenlediği ‘Malatya Dayanışma Günleri’ ANFA Altınpark Fuar Alanı’nda ziyarete açıldı.

"Büyükşehir ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası el ele"

Daha önce Kahramanmaraş esnafını misafir eden ABB ANFA Altınpark Fuar Alanı, şimdi de Malatya Dayanışma Günleri’ne ev sahipliği yapıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında açılan dayanışma günleri; 13-20 Nisan tarihleri arasında 11.00 ile 23.45 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Ramazan Bayramı öncesi başlayan Malatya Dayanışma Günleri’nde bölgeden gelen 100 esnaf, ürünlerini Başkentlilerle buluşturuyor. Fuarda stant açan esnaf ve alışverişe gelen vatandaşlar düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

Hanifi Fırat: “İş yerimiz yıkıldığı için buradayım. Sağ olsunlar bizleri Ankara’da misafir ediyorlar. Bize böyle bir imkan sundukları için teşekkür ederim.”

Arif Dündar: “Buradaki esnafa çok katkısı oldu. Esnafların çoğunun iş yerleri çöktü. Bu fuar alanı bulunmaz bir fırsat oldu.”

Tuğrul Sarıhan: “Ankaralılara hizmet için geldik. Biz 1,5 aydır boşta insanlarız. Sağ olsun Mansur Başkan Kahramanmaraş Fuarı yaptı şimdi de Malatya için yapıyor. Gönülden teşekkür ediyorum. Bir iş imkanı sundu bize.”

Dilan Ateş Doğan: “Bizi unutmadığı ve bizi hatırladığı için öncelikle Büyükşehire teşekkür ediyorum. İlk kez fuara katılıyorum ürünlerimi satıyorum.”

Ayşe Uzunkayış: “Depremin ardından bu vesileyle toparlanmaya başladık. Biz kadın kooperatifiyiz. Elimizdeki kalan ürünlerle buraya geldik. Bizim için umut oldu, moral oldu. Yeniden toparlanıp ayağa kalkmamız için vesile oldu. Çok teşekkür ederim.”

YNS 8510

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın