1. Anasayfa
  2. Türkiye
  3. Antakya Medeniyetler Korosu “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası için sahnede

Antakya Medeniyetler Korosu “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası için sahnede

- - 2 dk okuma süresi
44
4410739978

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat'ta merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen depremlerin yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Başlatılan “Bir Kira Bir Yuva” kampanyası ile depremzedelerin barınma sorunu çözüme kavuşturuluyor. Kampanya kapsamında depremde 7 sanatçısını kaybeden, birçok üyesi de enkaz altından kurtarılan Antakya Medeniyetler Korosu 15 Nisan Cumartesi akşamı Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda dayanışma konseri düzenleyecek. Yılmaz Özfırat'ın yönetiminde, konuk sanatçıların katılımıyla verilecek konser saat 21.00’de başlayacak.

“Türkülerini kampanyamız için söyleyecekler”

Konsere İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de katılacak. Başkan Tunç Soyer, “Antakya Medeniyetler Korosu, depremzedelerimize can suyu olan Bir Kira Bir Yuva kampanyamıza destek vermek için söyleyecek türkülerini, kaybettiklerimizi yad etmek, geri kalanlarımızın hayatına umutla devam etmesini sağlamak için yan yana olacağız” dedi.

Tüm gelir kampanyaya

100 TL olarak belirlenen konserin biletleri birkirabiryuva.org adresi üzerinden satışa sunuldu. Konsere gidemeyecek olanlar ise 50 TL tutarındaki katılımsız bilet satın alma seçeneğiyle bu dayanışmaya katkıda bulunabilecek. Konserden elde edilecek gelirin tamamı kampanyaya bağışlanacak.

Antakya Medeniyetler Korosu dayanışma için sahnede

2007 yılında kurulan ve kadrosunda birçok etnik köken, din ve mezhepten amatör sanatçınn yer aldığı Antakya Medeniyetler Korosu, depremde yıkılan şehirlerde yaraların sarılması için dayanışma konserleri düzenliyor. Topluluk, konserlerinde depremlerde kaybettiği üyeleri Mehmet Özdemir, Gizem Dönmez, Hakan Samsunlu, Pınar Aksoy, Fatma Çevik, Müge Mimaroğlu ve Ahmet Fehmi Ayaz'ın anısına da şarkılar seslendirecek.
Koro, 2012 yılında Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterilmiş ve 2019-2020’de Kültür Bakanlığı Özel Ödülünü almıştı.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın