1. Anasayfa
  2. Alışveriş
  3. Araç kiralamaya olan talep yüzde 23’e yakın arttı

Araç kiralamaya olan talep yüzde 23’e yakın arttı

- - 4 dk okuma süresi
106
1671607293 garentaveikinciyeni

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren araç kiralama sektörünün yenilikçi markası Garenta, 2022 Ocak – Kasım dönemindeki kısa dönem kiralamaya ait verileri açıkladı. 

Şirketten yapılan açıklamaya göre 2022 yılının Ocak – Kasım döneminde kiralama adetleri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23’e yakın artış gösterdi. Araç kiralama talebinin de yoğun olarak arttığı yaz dönemi ve ardından güz turizminin yoğun aylarını kapsayan 2022 Haziran – Kasım döneminde ise bir önceki yılın aynı aylarına göre araç kiralama sayısı yüzde 6 artış gösterdi. 

2022 yılının on bir aylık döneminde en çok otomatik şanzımana sahip B1 segmentindeki ekonomi sınıfı araçlar talep gördü. Bu araçlar diğer araçlara göre yüzde 16 oranında daha fazla tercih edildi. 

2019 yılının son çeyreğinde başladığı bayileşme atağıyla Türkiye’nin birçok noktasına Garenta markasını taşıdıklarını belirten Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Şafak Savcı, “Garenta olarak 37 ayrı ilde 19’u havalimanı olmak üzere 75 bayimiz ve yaklaşık 5.500 adetlik araç filomuz ile müşterilerimize hizmet veriyoruz. Araç kiralamak isteyen herkese geniş araç parkımızla Garenta deneyimini yaşatmak istiyoruz. Bu yılın on bir aylık dönemini değerlendirdiğimizde Garenta bayileri, mobil uygulamamız ve web sitemizden yapılan kiralama sayısı geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 23’e yakın arttı. Yine bu yılın Haziran ve Kasım aylarını kıyasladığımızda bir önceki yılın aynı aylarına göre yüzde 6’lık bir artış gördük” dedi.

Garenta ve ikinciyeni.com Genel Müdürü Şafak Savcı ayrıca, “Kiralama gün sayısında da yukarı yönlü bir ivme var. Bu yılın on bir aylık döneminde gerçekleşen kiralama gün sayısı geçen yılın aynı dönemine göre neredeyse yüzde 46 arttı. 2021 yılı Ocak – Kasım döneminde 5,4 olan ortalama kiralama gün sayısı bu yılın aynı döneminde 6’ya yükseldi. Bu yılın ve geçen yılın Haziran ve Kasım aylarını değerlendirdiğimizde ise geçen yıl 5,1 olan ortalama kiralama gün sayısı bu yılın aynı döneminde 6,5 olarak gerçekleşti” şeklinde konuştu.

Araç kiralama ihtiyacına geniş araç filosuyla çözüm sunan Garenta bireysel ve kurumsal müşterileri için hazırladığı Mart sonuna kadar geçerli olan aylık ve günlük kiralama kampanyalarını duyurdu. Garenta’nın oldukça ilgi gören günlük kampanyasıyla seçili şubelerde kiralama yapan müşteriler Renault Clio ve benzeri araç modellerini günlük 299 TL, Renault Taliant ve benzeri araç modellerini ise günlük 399 TL’ye kiralama fırsatından yararlanabiliyor. Garenta’nın yeni kış kampanyasıyla ise aylık kiralama yapan bireysel ve kurumsal müşteriler tüm şubelerde KDV dahil 9.900 TL’den başlayan fiyatlardan yararlanabiliyorlar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın