1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Babacan: “Kılıçdaroğlu açık ara kazanacak”

Babacan: “Kılıçdaroğlu açık ara kazanacak”

- - 3 dk okuma süresi
58
7383743079

Babacan, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada 14 Mayıs’taki seçimde 7’den 70’e, doğudan batıya, kuzeyden güneye tüm Türkiye’nin kazanacağını ifade ederek, “Seçime tek bir oyun dahi zayi olmaması için tek listeyle giriyoruz. Tüm Türkiye’de hep beraber birleşe birleşe kazanacağız.” dedi.

“Kemal Kılıçdaroğlu açık ara kazanacak”

İlk sandıkta Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açık ara seçimi kazanacağını iddia eden Babacan,  “İkinci sandıkta da Millet İttifakı olarak meclis çoğunluğunu alacağız. Gün gün, saat saat çalışmamız gerek. Oturduğumuz yerden olmaz. Bütün partiler omuz omuza verip çalışacağız.” diye konuştu.

“Geçmişte AK Parti’ye gönül vermiş insanların kapısını çalmalıyız”

Babacan, geçmişte AK Parti’ye gönül vermiş insanların kapısını çalmaları gerektiğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“‘Sizin sesiniz olan, derdinizle ilgilenen parti değişti artık. 28 Şubatçılarla kol kola gezmeye başladılar’ demeliyiz. ‘Bütün servetim bu yüzük’ diyen Erdoğan sözünden döndü, etrafındaki üç beş kişi de servetine servet kattı’ diye anlatmalıyız.”

“Hedefimiz, kimsenin üstünlük taslamadığı bir ülkedir”

Hedeflerinin tam demokrasi olduğunu söyleyen Babacan, “Öyle eksik gedik, yarım yamalak değil; tam demokrasi. Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkes hiç fark etmez. Sünni-Alevi hiç fark etmez. Kim olursa olsun, hangi mahalleden, görüşten olursa olsun, herkes ama herkes bu ülkenin eşit ve onurlu vatandaşıdır. Biz böyle inanıyoruz. Bizim hedefimiz, ülkemizde eşit vatandaşlık ilkesini hakim kılmaktır. Bizim hedefimiz, kimsenin kimseye üstünlük taslamadığı bir ülkedir.” şeklinde konuştu.

“Bizim gücümüz haklılıktan geliyor”

Babacan, ellerindeki imkanların iktidarınkilerle yarışamadığını ileri sürerek, “Gelirken yollara baktık ki iktidar olmanın verdiği bütün gücü ve parayı döşemişler. Ama bizim gücümüz haklılıktan geliyor. Biz haktan aldığımız güçle hareket ediyoruz. Hak için, hukuk için, adalet için yürüyoruz. Ve kazanacağız.” dedi.

Partisinin Batmanlı Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili adayı Mehmet Emin Ekmen’i kürsüye davet eden Babacan, “Mersin’den de seçilse aynı zamanda Batman’ın da milletvekili olacak” ifadesini kullandı. Babacan, Ekmen’den bunun için söz aldı.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın