1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Bağcılar’da ‘5. Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri’nin lansmanı yapıldı

Bağcılar’da ‘5. Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri’nin lansmanı yapıldı

- - 3 dk okuma süresi
48

Bağcılar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Engelsiz Mikrofon Radyo Ödülleri’nin bu sene 5’incisi düzenleniyor.

Yarışmanın lansmanı Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı’nda gerçekleşti. Programda; Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, radyocularla bir araya geldi.

“Sizi ailemizin bir ferdi olarak görüyoruz”

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, kendisinin iyi bir radyo dinleyicisi olduğunu belirterek, “Radyoculuğu gönülden yapılan bir iş olarak görüyoruz. Özellikle radyocularımızın hem iletişim hem haberleşme boyutunun dışında toplumumuzun rehabilite edilmesi konusunda önemli bir yer edindiğini biliyorum. Birçok insan radyo dinleyerek ferahlamış bir şekilde güne başlıyor. Günün yorgunluğunu sizleri dinleyerek atıyor. Radyoculuk önemli bir mecra. Radyoculuğunu hiç bitmeyeceğini hepimiz biliyoruz.” dedi.

Radyoculuğun toplumun gelişimine olan katkılarına da değinen Başkan Özdemir, “Sadece günün şartlarına göre bir değişim geçiriyor. Bağcılar Belediyesi olarak da her zaman radyonun yerinin özel olduğunu biliyoruz. Sizi ailemizin bir ferdi olarak görüyoruz. Radyo hayatın her alanında her yerinde olacak” dedi.

Yarışma internet üzerinden herkese açık

İnternet üzerinden herkese açık olan ve iki etaptan oluşan yarışma 23 Ocak 2023 tarihinde başlıyor. Birinci etapta dinleyiciler, yarışmanın web sitesinden ‘sevdikleri radyo’ ve ‘radyo programcıları için 31 Ocak 2023 tarihine kadar oy kullanacak.

İkinci etapta ise Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerleri, en fazla oyu alarak kendi kategorilerinde ilk 3’e giren radyo ve radyo programcıları için 01 Şubat 2023 günü oy kullanacak. Böylece Türkiye’nin en iyi radyo ve radyo programları belirlenecek.

Oylama sonucunda “En iyi radyo” ve “En iyi radyocu” başta olmak üzere 25 kategoride başarılı olan isimlere ödülleri 9 Şubat 2023 tarihinde sanat, siyaset, iş ve medya dünyasından isimlerin katılacağı törende verilecek.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın