1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Bakan Özer, 81 ilin milli eğitim müdürüyle iftarda bir araya geldi

Bakan Özer, 81 ilin milli eğitim müdürüyle iftarda bir araya geldi

- - 3 dk okuma süresi
51
7555809040

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Gölbaşı Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki programa il milli eğitim müdürlerinin yanı sıra Bakan Yardımcıları Petek Aşkar, Osman Sezgin ve Nazif Yılmaz ve genel müdürler de katıldı. 

İkinci dönemin başlatılması planlanan 6 Şubat sabahına tüm Türkiye'nin acıyla uyandığını, hem şiddeti hem de kapsadığı iller bakımından Türkiye'de daha önce hiç yaşanmamış bir depremle yüzleşildiğini kaydeden Özer, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabrı cemil dilediğini belirtti.

Bakan Özer, "Bu deprem felaketinde çoğu arkadaşımızın yakınları vefat etti. Onlara da Allah'tan rahmet diliyorum, öğretmenlerimiz vefat etti. Tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum." diye konuştu. 

Depremin ilk gününden itibaren Bakanlığın tüm gücüyle sahada olduğunu ifade eden Bakan Özer, "Birinci evrede vatandaşımızın acil ihtiyaçlarını karşılamak için, yani yemesini, içmesini, barınmasını, çadırla ilgili ihtiyaçlarını, sobasını, uyku tulumunu karşılamayla ilgili Bakanlığımızın tüm yöneticileri büyük fedakarlık gösterdi. Öyle bir nokta geldi ki günlük 2 milyon yemek verebilir hale geldik." dedi.

Bakan Özer, meslek liselerine kurulan ekmek üretim atölyelerinin depremzede vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanıldığını anlatarak, günlük 1 milyon 800 bin ekmek üretebilecek kapasiteye erişildiğini söyledi.

Sonrasında il müdürleri ile birlikte okulları açmak için büyük fedakarlık gösterdiklerini dile getiren Özer, bugün itibarıyla bölgedeki tüm illerde okulları açarak öğrencileri öğretmenleriyle buluşturabildiklerini söyledi.

Bakan Özer sözlerini şöyle sürdürdü:

"Okulları açmadan önce çadırlarda, konteynerlerde tüm imkânları kullanarak çocuklarımızı o travmadan kurtarabilmek için her türlü imkanı seferber ettik. Gerçekten bu sürecin kahramanı öğretmenlerimiz, il yöneticilerimizi ilçe yöneticilerimizdi. Velhasıl, Milli Eğitim Bakanlığı’ydı. Ben hepinize depremzede vatandaşlarımız adına en içten şükranlarımı sunuyorum."

 Bakan Özer, afet bölgesindeki şehirleri yeniden imar etmek için çalışmaya devam edeceklerini belirterek fedakar çalışmalarından dolayı tüm genel müdürler ve il milli eğitim müdürlerine başarı belgesi takdim etti.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın