1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Bakan Soylu, Malatya’da açıklamalarda bulundu

Bakan Soylu, Malatya’da açıklamalarda bulundu

- - 2 dk okuma süresi
64
icisleri bakanligi 2 6

Bakan Soylu’nun konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Bir hafta 10 güne kadar esnaflarımıza bu yerler verilmeye başlanacak. En temel meselelerden bir tanesi özellikle sosyal medya üzerinden maalesef bir dezenformasyon, yalan haber sürekli tekrarlanmaktadır. Buradan bunları yapan kötücül kişilere tekrar sesleniyorum. Milletimiz, devletimiz büyük bir gayret içerisinde el birliğiyle tam milletimizin karakterine uygun bir şekilde mücadele etmektedir. Sahada binlerce tanımadığımız insanlarla karşılaşıyoruz. Herkes bir tarafından tutmuş bu afetin oluşturduğu sonuçları ortadan kaldırabilmek için, yaraları sarabilmek için çaba sarf etmektedir.

Birçok yalanla hem insanlarımızın, hem depremzedelerimizin, hem de deprem bölgesinin dışındaki insanlara hiçbir şey yapılmıyormuş anlayışı oluşturmak herhalde doğru bir yaklaşım değildir. Devlet çalışıyor ve tıkır tıkır işliyor. Bu bölgenin dışında da işliyor.

Özellikle seçimle ilgili 14 Mayıs’ta milletimiz gerek cumhurbaşkanlığı seçimi gerekse milletvekilliği seçiminde tercihlerini kullanacak. Bizim devlet olarak görevimiz güvenliğini sağlamak, YSK’nın kararlarına uymak, aynı zamanda da vatandaşımızın oy kullanmasındaki üzerimize düşen yükümlülükleri de yerine getirebilmektir.

Bakanlık olarak da yüzlerce görevimiz var. Bu görevlerin hepsini diğer seçimlerde olduğu gibi takip edeceğiz, gerçekleştireceğiz. Seçime hem vatandaşlarımızın katılması, demokratik seçimlerin bütün unsurların ortaya konulması, güvenliğinin sağlanması hususunda adımlarımızı gerçekleştireceğiz.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın