1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Bakan Varank, Bursa’da gençlerle sahurda bir araya geldi

Bakan Varank, Bursa’da gençlerle sahurda bir araya geldi

- - 3 dk okuma süresi
54
6639541740

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın geçen yıl ramazan ayında sosyal medyadan ‘Sahurda Abdal meydanındayız, çaylar benden’ paylaşımıyla binlerce gencin akın ettiği programın ikincisi bu ramazanda da gerçekleşti. Bu yıl da gençlerin meydanı tamamen doldurduğu buluşmaya Bursa’dan milletvekili adayı olan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı.

Bakan Varank, alana kendi kullandığı Türkiye’nin otomobili Togg’la ve yanında Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile birlikte geldi. Alanı dolduran gençler, Togg’un görüntüsünü çekebilmek için birbiriyle yarışırken, Bakan Varank ve Başkan Aktaş, daha sonra simit fırınında tezgahın başına geçip, gençlere simit dağıttı.

Birlik mesajları

Bursa’nın çok özel mekanları olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, “Biz Bursa'da yaşayanlar Bursa ile gurur duyuyoruz. Bursa gerçekten herkesin yaşamaktan gurur duyacağı, gıpta ettiği bir şehir. Bursa'nın o özel mekanlarından bir tanesi de işte şu an bulunduğumuz Abdal mekanı. Bu akşam sahur soframızı beraber paylaşıyoruz.  Bu birliğimiz, beraberliğimiz, heyecanımız, dinamizmimiz, kardeşliğimiz olduğu sürece Allah’ın izniyle hiçbir güç bu ülkeyi yıkamayacaktır. Hiçbir güç bu ülkeyle alakalı olumsuz hesap yapamayacaktır” dedi.

“Nice markalar çıkaracağız"

Gençlerle çay, simit, tahanlı pide eşliğinde sahur yapan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da Bursa'nın Türkiye'nin marka illerinden biri olduğunu söyledi.

Bakan Varank, Bursa'nın tarihiyle, kültürüyle, tarımıyla, sanayisiyle Türkiye'nin öncü şehirlerinden, marka şehirlerinden bir tanesi olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki dönemde sizlerin teveccühüyle, eğer kabul ederseniz inşallah bu marka değerini daha da yükseltmek için ben bu şehre hizmet etmek üzere milletvekili adayı oldum. Togg gibi daha nice markaları bu şehirden çıkarmak üzere çalışmaya devam edeceğiz. Sadece Türkiye'nin markası değil tüm dünyada ses getiren Türkiye'nin otomobili Togg, aslında Bursalı ve Gemlik'teki fabrikada üretiliyor. Türkiye'nin yollarında vızır vızır işlemeye başladı. Tabii biz bunlarla yetinmeyeceğiz.”

Konuşması zaman zaman gençlerin alkış ve sloganları ile kesilen Bakan Varank’a Bursaspor Kulüp Başkanı Ömer Faruk Banaz da Bursaspor forması hediye etti. Bakan Varank, Bursaspor’a ekonomik destek sağlanması amacıyla kulüp tarafından başlatılan "Yadigar Hatıra Bileti" kampanyasına 16 bin bilet ile destek olduğunu açıkladı.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın