1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Bakan Yanık: “Türkiye Aile Destek Programı’nda destek tutarı 26,1 milyar TL’yi aştı’’

Bakan Yanık: “Türkiye Aile Destek Programı’nda destek tutarı 26,1 milyar TL’yi aştı’’

- - 2 dk okuma süresi
52
5708681272

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında yapılan ödemelere ilişkin bilgi veren Bakan Yanık, “Programın başlangıcı olan 2022 Temmuz’dan 2023 Mart dönemine kadar sağladığımız destek tutarı 26,1 milyar TL’yi aştı” diye konuştu.

Bakan Yanık, “Hali hazırda Çocuk Desteği kapsamında 2,5 milyon hane olmak üzere Türkiye Aile Destek Programı’ndan toplam 3,4 milyon hanemiz faydalanıyor” ifadelerini kullandı.

Destek verilen çocuk sayısı 6 milyona ulaştı

Hanelerin gelirlerine göre aylık 850 TL – 1.250 TL tutarlarında ödeme gerçekleştirdiklerini belirten Bakan Yanık “İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz desteğimizle ihtiyaç sahibi hanelerimizin yanında olmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda İhtiyaç sahibi hanelerimize yönelik hayata geçirdiğimiz Türkiye Aile Destek Programı’nda bu ay 3,4 milyar TL aile desteği ve 1 milyar TL çocuk desteği olmak üzere toplam 4,4 milyar TL ödeme yapacağız. Bu süreçte destek verdiğimiz çocuk sayımız ise 6 milyona ulaştı” ifadelerini kullandı.

Türkiye Aile Destek Programı’ndan daha fazla vatandaşın yararlanabilmesi için çerçevesini genişlettiklerini bu doğrultuda Çocuk Destek Bileşeni ve Elektrik Tüketim Desteğini eklediklerini kaydeden Bakan Yanık şunları söyledi:

“Desteğimizden yararlanan hanelerimize çocuklarının masraflarını karşılayabilmeleri için aylık ödemeler yapıyoruz. Çocuk Destek Bileşeni kapsamında hanelerimize aylık 350 TL-650 TL tutarlarında ilave destek sağlıyoruz. Buna ek olarak hanelerimize 260 TL’ye kadar da Elektrik Tüketim Desteği sağlıyoruz.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın