1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Başkan Altay, vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti

Başkan Altay, vatandaşları kan bağışı yapmaya davet etti

- - 2 dk okuma süresi
147
6998046477

Kızılay’ın geçtiğimiz günlerde ulusal kan stoklarının kritik seviyenin altına düştüğünü açıklamasının ardından Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Çumra ilçesini ziyaretleri sırasında Kızılay’a kan bağışında bulundu.

“Verdiğimiz bir ünite kan üç vatandaşımızın derdine derman olacak”

Başkan Altay, Kızılay’ın ihtiyaç duyulan her zaman herkesin yanında hissettiği Türkiye’nin en köklü kurumlarından birisi olduğuna vurgu yaparak, “Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın kan verememesi, ramazan ayının araya girmesiyle birlikte de kan stoklarımızda ciddi bir azalma oldu.. Verdiğimiz bir ünite kan üç vatandaşımızın derdine derman olacak. Biz de bugün Çumra’dan kan bağışında bulunuyoruz. Tüm Konyalı hemşehrilerimi, tüm vatandaşlarımızı Kızılay’a kan bağışına davet ediyorum.” diye konuştu.

“Toplumun tüm kesimleri bağış kampanyasına katılmalı”

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da “Kızılay her zaman vatandaşlarımızın hizmetinde. Özellikle kan hizmetlerinde deprem sürecinde ve sonrasında ramazanla beraber kan stoklarının kritik seviyenin altına düştüğünü duyurdu. Bu sebeple Kızılayımızın kan stoklarını yeterli seviyeye çıkartmak için toplumun tüm kesimleri bu bağış kampanyasına katılmalı. Biz de bağışta bulunarak kana ulaşımı kolaylaştırmak adına bu desteğe katkı vermiş oluyoruz. Kan bağışında bulunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın