1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Başkan Büyükkılıç: “KASKİ’miz 2022 yılında 579 milyon 376 bin TL yatırım yaptı”

Başkan Büyükkılıç: “KASKİ’miz 2022 yılında 579 milyon 376 bin TL yatırım yaptı”

- - 2 dk okuma süresi
45
kayseri geneli sebeke hatti imalatlari 3

KASKİ, 2022 yılında birçok altyapı yatırımını hayata geçirdi. Diğer yandan içme suyu, yağmur suyu ve atıksu hattı imalatları devam ederken, ekonomik ömrünü tamamlamış mevcut hatlar ise yeni nesil borular ile yenilendi.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl merkez ve ilçelerde 579 milyon 376 bin TL maliyet ile 427 kilometre içme suyu, 213 kilometre atık su ve yağmur suyu hattı olmak üzere toplam 640 kilometre şebeke hattı imalatı gerçekleştirildi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, KASKİ ile 2022 yılında kent genelinde hayata geçirilen yatırımlarla Kayseri’nin geleceğini inşa ettiklerini belirterek; çalışmaların ilk gün ki heyecan ve azim ile sürdürdüğünü ifade etti.

Merkez ve ilçelerde altyapı kavramına giren tüm hizmetleri eksiksiz şekilde yürütebilmek için gece gündüz ayrımı yapmadıklarını dile getiren Başkan Büyükkılıç, şunları kaydetti:

“Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren hizmet kapasitemizin artırılması için uğraş verdik. İnsan odaklı, ihtiyaca uygun bir yöntem izledik. Mevcut kaynakları korumak, etkili, ekonomik ve verimli kullanmak için gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştireceğimiz proje ve faaliyetlerde suyun her bir damlasını hesaplıyoruz. Sağlıklı ve kaliteli içme suyu iletimi noktasında bundan sonrada çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kentimiz genelinde altyapı hizmetlerimiz kesintisiz şekilde 2023 yılında da devam edecek.”

Kayseri geneli şebeke hattı imalatları (5)

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın