1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Başkan Büyükkılıç’tan ‘toplanma alanları’ hatırlatması

Başkan Büyükkılıç’tan ‘toplanma alanları’ hatırlatması

- - 2 dk okuma süresi
7
3

Başkan Büyükkılıç, AFAD verilerine göre Kayseri ili Hacılar ilçesinde meydana gelen 4,8 büyüklüğündeki deprem sonrası anında gerekli çalışmaları başlatarak Kayserililere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Vatandaşlardan panik havası oluşturacak açıklamalara itibar edilmemesi ricasında bulunan Başkan Büyükkılıç, vatandaşlardan gelen sorular üzerine AFAD tarafından belirlenen toplanma alanlarını her vatandaşın öğrenmesi gerektiğini vurguladı.

Başkan Büyükkılıç, AFAD’ın belirleşmiş olduğu toplanma alanlarına vatandaşların e-devlet üzerinden erişebileceğini belirterek, şunları söyledi:

“Her bireyin adresine tanımlı toplanma alanı mevcut. T.C. kimlik numaranızla e-devlete giriş yapın. Ardından AFAD’ın sunduğu hizmetlerden Afet ve Acil Durum Toplanma Alanlarını seçin. İkamet ettiğiniz adrese en yakın toplanma alanını belirleyin. Sadece bugünlere özel olarak değil, deprem bilinci oluşturmak adına uygulamamız gerekenler arasında yer alan ve sürekli hazırda bulunması gereken deprem çantanızı mutlaka hazırlayın. Evinize yakın birden fazla toplanma alanı olabilir, bu yüzden afet durumunda aile bireyleri ile bir araya geleceğiniz toplanma alanını kararlaştırın.”

Başkan Büyükkılıç ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarının vatandaşların güvenliği için gerekli tüm tedbirleri alma noktasında canla başla gayret gösterdiğinin altını çizdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir