1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Başkan Şahin, bayramda Nurdağı ve İslahiyelilerle bir araya geldi

Başkan Şahin, bayramda Nurdağı ve İslahiyelilerle bir araya geldi

- - 2 dk okuma süresi
14
9213302458

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, depremden etkilenen İslahiye ve Nurdağı’nda ve bu ilçelere bağlı bazı köylerde vatandaşlarla bayramlaştı.

Kahramanmaraş merkezli şiddetli depremlerden etkilenen ilçelerde yaralar sarılırken afet sonrası ilk bayramda Başkan Fatma Şahin, depremzedeleri yalnız bırakmadı. Şahin, İslahiye’de prefabrik Bursa Ulu Mescit’te bayram namazı sonrası ile Cuma Namazı çıkışı Nurdağı Fatih Millet Cami’de eski Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve Gaziantep Valisi Davut Gül ile beraber vatandaşlarla bayramlaştı. Depremler sonrası İslahiye ve Nurdağı’nın hızlı bir şekilde ayağa kalkması için bölgede çalışmaların devam edildiği belirtildi.

BAŞKAN ŞAHİN, DEPREM SONRASI İLK BAYRAMDA NURDAĞI VE İSLAHİYELİLERLE BİR ARAYA GELDİ (14)

Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen ilçelerde gazi şehrin Ramazan Bayramı’nda namaz sonrası adetlerinden olan yuvalama için büyük bayram sofraları kurdu. İslahiye ve Nurdağı’nda 2 biner, Şatırhöyük’te ise bin 500 kişi olmak üzere toplamda 5 bin 500 kişilik bayram sofralarını hazırlandı. İlçe merkezlerinde konteyner kentlerde kurulan sofralarda vatandaşlar hep beraber yuvalamalarını yedi, kahvaltılarını yaptı.

Depremin etkilerinin çocuklar üzerinde azaltılması için ise Büyükşehir Belediyesi, depremzede ilçelerde çocuklara bisiklet dağıtıyor. Toplamda 5 bin bisikletin dağıtılmasının planlandığı çalışmayla çocuklar, bayramın ilk günü doyasıya gezerken ayrıca hazırlanan hediyelerle oyunlar oynuyor.

Başkan Fatma Şahin ve protokol, bayramlaşma programı kapsamında İslahiye ilçesi şehitlik ve deprem şehitliklerine kabir ziyaretinde bulunurken ardından depremzede ilçelerin emniyet müdürlüklerini, jandarma komutanlıklarını, ilçe devlet hastaneleriyle konteyner kentleri de ziyaret etti.

BAŞKAN ŞAHİN, DEPREM SONRASI İLK BAYRAMDA NURDAĞI VE İSLAHİYELİLERLE BİR ARAYA GELDİ (1)

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın