1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Başkan Yazıcı, gazeteci ve radyocularla sahur programında buluştu

Başkan Yazıcı, gazeteci ve radyocularla sahur programında buluştu

- - 3 dk okuma süresi
51
7873256824

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde ulusal basın, yerel basın ve radyocular ile sahur programında bir araya geldi.

Tuzla Belediyesi’nin geleneksel hale gelen Basın Sahuru Programlarının bir yenisi daha Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi. Programa Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, ulusal basın, yerel basın ve radyocular bir araya geldiler. Sahur programında bir araya gelen basın mensupları uzun uzun hasbihal ettiler. Başkan Yazıcı’da sahur programına katılan tüm basın mensupları ile tek tek sohbet etti.

“Gerçek gazeteciliği depremde bir kez daha gördük”

Programda konuşan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı,” Gerçek gazeteciliği depremde bir kez daha gördük. Doğru bilgiyle yanlış bilginin nasıl olumlu veya olumsuz sonuçlar ortaya çıkardığını net bir biçimde gördük. Bazen yanlış bir sosyal medya paylaşımının çok farklı noktalara ve yanlı sonuçlara götüren durumlarını gördük. Hatırlarsınız bir ‘Baraj Patladı’ dediler. Ben o gün oradaydım. Bir anda yollar alt üst oldu. Herkes arama ve kurtarmayı bıraktı ve farklı noktalara gitti. Herkes o şehri boşaltmaya kalktı. Bunun gibi birçok şeyi gördük. Bir UMKE çalışanının çok güzel bir paylaşımı vardı. ‘Twitter bir acil yardım hattı değildir. Paylaşımlarınız işimizi yapmamızı engelliyor’ diyordu” şeklinde konuştu.

“Yapmış olduğunuz ulvi işten dolayı sizlere teşekkür ederim”

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Sosyal medyada sadece olanlar değil, kurumsal yapıda bunları sosyal medyada paylaşanlarla, gerçek gazetecilerle, sadece ve sadece bir telefonla konforlu ortamlarında bir şekilde bir şeyleri paylaşıp, yarım yamalak bilgilerle, farklı bir yorumla paylaşanların olumlu değil, olumsuz sonuçlarını gördük. Sosyal medyada sadece ve sadece bu paylaşımlarla haberciyim diye geçinenlerin gerçek gazetecilerden ayırt edilmesi gerektiğini ve gazeteciliğin önemini bir kez daha ortaya koydu. Ben bu açıdan gerçek gazeteciliğin önemini tekrar tekrar altını çiziyorum ve kurumsal manada gerçek bilgi ile halkı, yöneticileri en iyi şekilde zamanında uyararak doğru işlerin yapılmasını sağlayan gerçek gazetecilerdir. Bu bakımdan doğru yönlendirmeyi yaptığınız ve yapmış olduğunuz ulvi işten dolayı sizlere teşekkür ederim” diye konuştu.

2122748530

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın