1. Anasayfa
  2. Belediye

- - 2 dk okuma süresi
116
14 18

Seracılık Mükemmeliyet Merkezi’nden Uygulamalı Tarım ve Çiftçi Eğitim Merkezi’ne (UTÇEM), Damızlık Manda Üretim Tesisi’nden Sakaryapark Zipline Projesi’ne kadar birçok projeyi birlikte ziyaret eden ikili incelemelerde bulundu.

Başkan Yüce’ye şehre kazandırdığı projelerden dolayı teşekkür eden Cengiz Kurtoğlu, Sakarya’ya hayran kaldı. Başkan Yüce’de nazik ziyaretlerinden ötürü sanatçı Kurtoğlu’na teşekkür ederek Sakarya’da üretilen şifalı ürünlerden takdim etti.

15 (14)

Tanıtım gezisine hem şehrin hem de ülkenin tarım potansiyelerine ivme kazandıran Seracılık Mükemmeliyet Merkezi ile başlayan ikili burada Büyükşehir mühendislerinden seranın son durumuyla ilgili bilgiler aldı.

Topraksız tarım ile üretilen 8 çeşit domatesin üretim sürecini gözlemleyen ikili daha sonra Damızlık Manda Üretim Tesisi’ni ziyaret etti. Burada hayvancılık üzerine yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alan ikili bir diğer tarım projesi UTÇEM alanını ziyaret etti. UTÇEM alanında gezinti yaptıktan sonra Cengiz Kurtoğlu Sakarya’nın tarım bir başka seviyeye geldiğini dile getirdi.

Başkan Yüce ise tarımsal üretimde önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade ederek şehri bu alanda önemli bir merkez haline getirmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Sakaryapark’ta hayata geçirilecek zipline projesini ziyaret eden Başkan Yüce ve misafiri Cengiz Kurtoğlu daha sonra sırasıyla Adasu Hes, Bal54, Süt54, engelli vatandaşların diledikleri gibi zaman geçirebilmelerine olanak sağlayan Engelsiz Yaşam Merkezi ve süs bitkiciliğinde markalaşmak adına hayata geçirilen Bahçem satış noktasını gezdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın