1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Başkan Yüksel: “İşsizlik sorunu ile mücadele etmeyi kendimize görev bildik”

Başkan Yüksel: “İşsizlik sorunu ile mücadele etmeyi kendimize görev bildik”

- - 2 dk okuma süresi
70

Kartal Belediyesi, Kartal Kariyer Merkezi (KARKAM) ile iş arayan vatandaşların yetkinlik ve yeterliliklerini analiz ederek, istihdam edilmelerini sağlıyor.

Bünyesinde işsizler için bir havuz oluşturan Kartal Belediyesi, bu havuza aynı zamanda çalışan arayan şirket ve firmaları da dâhil ederek onları, iş arayan vatandaşlarla bir araya getiriyor. Kartal Belediyesi resmi internet sitesinde oluşturulan üye girişleri ile iş arayan vatandaşlar, işverenlerin oluşturduğu açık pozisyonlara başvuruda bulunabiliyor.

Kartal Belediyesi bu çalışmalar kapsamında; 270 vatandaşın eğitim, sağlık, kimya, inşaat ve makine mühendisi, elektrik elektronik, üretim, hizmet, gıda, tekstil, satış pazarlama, bankacılık sigortacılık ve güvenlik alanlarında istihdam edilmesine aracılık etti.

“İşsizlik sorunu ile mücadele etmeyi kendimize görev bildik”

Konuya ilişkin açıklama yapan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “İstihdam konusu her ne kadar merkezi hükümetin sorumluluk alanında olsa da, sosyal belediyecilik anlayışımız gereği ilçemizdeki işsizlik sorunu ile mücadele etmeyi kendimize görev bildik ve bu vesile ile bir nebze de olsa komşularımızın yüzünü güldürdük. Projelerimizi geliştirerek insanı merkeze aldığımız çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın