1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Başkentli babalar “Baba Destek Programı”nı tamamladı

Başkentli babalar “Baba Destek Programı”nı tamamladı

- - 2 dk okuma süresi
63

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) ve Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) iş birliğiyle düzenlenen, bilimsel gelişmeler ile toplumsal ihtiyaçlar doğrultusunda hazırlanan,  “Baba Destek Programı” tamamlandı.

Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitime katılan 30 baba sertifikalarını aldı. Konuya ilişkin bilgi veren ABB Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Burcu Kurt Çiçek, “Öncelikle babalarımıza 13 hafta boyunca bu programa gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ederim. Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak çocuklarımız için çalışıyor, onlar için faydalı olacak çalışmalarda öncü olmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

EMR 6713

Eğitim sonrası sertifikalarını alan babalar ve eşleri ise düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

İzzet Gün: “Program bizim açımızdan oldukça verimli geçti. Çok teşekkür ederim, emeği geçen herkese.”

Emine Aydın: “Öncelikle kreşlerin açılması ve bu kursların verilmesi biz kadınların çalışması açısından oldukça önemliydi. Herkese çok teşekkür ederiz.”

Program kapsamında eğitime katılan babalara, çocuklarla doğru iletişim, onların ihtiyaçlarını doğru anlama, aile içerisinde şiddet içerden davranışların düzeltilmesi, aile demokrasisinin önemi ve mutlu bir aile yapısı hakkında 13 haftalık bir eğitim verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın