1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Beylikdüzü’nde Yarıyıl Şenliği başladı

Beylikdüzü’nde Yarıyıl Şenliği başladı

- - 2 dk okuma süresi
58

Atölye çalışmalarından sinema ve tiyatro gösterimlerine kadar birçok etkinliğin ücretsiz olarak sunulduğu şenliğe karneleriyle gelen öğrencilere kitap hediye edildi.

Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Beylikdüzü Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi ve Galeri Beylikdüzü olmak üzere 5 ayrı merkezde gerçekleşen etkinliklerde çocuklar, yaratıcı drama, mandala boyama, maske boyama, ritim atölyesi, animasyon gösterimi, tiyatro ve Planetaryum Uzay Sinema Çadırı ile yarıyıl tatilinin ilk gününü eğlenip öğrenerek geçirdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık da oğlu Denizhan ile birlikte etkinliklere katılarak öğrencilerin coşkusuna ortak oldu. Öğrenciler ve aileleriyle sohbet eden Başkan Çalık, etkinliğe gelen çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi.

“Çocuklar için çalışmaya devam edeceğim”

Başkan Çalık, çocukların karne heyecanına ortak olmak için pek çok etkinlik yaptıklarını dile getirerek, “Çok renkli ve eğlenceli atölyelerimiz var. Çocuklar hayallerini daha da öteye taşısın arzusundayız. Günümüz Türkiye’sinde çocukların hayalleri dar bir alana sıkışmış durumda. Eğitici, öğretici ve çocukların hayal gücünün gelişmesine katkıda bulunacak şenliklerimiz tatil süresince devam edecek.” dedi.

Amaçlarının çocukların güzel vakit geçirmesi olduğunu belirten Başkan Çalık, “Çocuklar mutlu olursa aileleri de mutlu olur. Toplumu huzurlu bir noktaya taşımak zorundayız. Çocukları çok seviyorum. Onlar için çalışan bir belediye başkanı olmaya söz vermiştim, çocuklar için çalışmaya onların kalbine dokunmaya devam edeceğim.” diye konuştu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın