1. Anasayfa
  2. Ekonomi
  3. BİST100 endeksi

BİST100 endeksi

- - 1 dk okuma süresi
52
3676929730

BİST100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yatay tamamladı. Bayram tatili öncesinde hacimlerin düştüğü gözlemlendi. Dün hisse bazlı hareketler ön plana çıkarken, en çok kazandıran sektör madencilik oldu. Sekiz yıldır dava süreci devam eden davada Yargıtay 3. Ceza Dairesinin kararıyla Koza İpek Holding ve aynı grupta yer alan şirketler, borsadaki yatırımcıların hakları korunmak kaydıyla Hazine’ye geçmesi ardından Koza Grubu payları ön plana çıktı.

 

Bugünün takasının 24 Nisan Pazartesi, yarın ve Perşembe gününün takası ise 25 Nisan’da gerçekleşecek. Gerek hafta sonu riskinin alınmama algısı, gerekse de kredi faizinin tatil günlerinin uzun olmasından kaynaklı endeks tarafında bu hafta hacimlerin ortalamaların altında kalmasını bekliyoruz.

 

Global piyasalarda ise sakinlik hakim. Dün global piyasalar açısından önemli bir veri akışı bulunmamakla birlikte anketlere göre ECB’den 3 kez daha faiz artırımı yaptıktan sonra tarihi sıkılaşma döngüsüne son vermesi bekleniyor. ECB’nin agresifliği beklentisi euroya değer kazandırma devam ettiriyor.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın