1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Bitci Türkiye Kupası heyecanı Konya’da yaşanacak

Bitci Türkiye Kupası heyecanı Konya’da yaşanacak

- - 4 dk okuma süresi
70
bitci turkiye kupasi

MERSİN – 19.01.2023 – HİBYA -Bitci Erkekler Türkiye Kupası kura çekimi 23 Ocak Pazartesi günü saat 13.00’te, Bitci Kadınlar Türkiye Kupası kura çekimi ise yine aynı gün saat 15.00’te Sinan Erdem Spor Salonu Court Side Lounge’da gerçekleştirilecek. 

Bitci Türkiye Kupası heyecanı Konya’da yaşanacak

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde, 15’inci hafta müsabakalarıyla ilk devre tamamlanırken, Bitci Türkiye Kupası’nda yer alacak takımlar belirlendi.

Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmalar sonucunda, ilk 8 sırada yer alan; Fenerbahçe Beko, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka,  Anadolu Efes, Frutti Extra Bursaspor, Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka ve Galatasaray Nef Bitci Türkiye Kupası’nda mücadele etme hakkını elde etti.

Formata göre ligin ilk yarısını ilk 4’te tamamlayan ekipler (Fenerbahçe Beko, Türk Telekom, Pınar Karşıyaka ve Anadolu Efes) ile ikinci 4’te bulunan takımlar (Frutti Extra Bursaspor, Bahçeşehir Koleji, Darüşşafaka ve Galatasaray Nef) 2 torbaya ayrılacak ve eşleşmeler kura çekimi ile belirlenecek. Ayrıca ev sahibi avantajını elde edecek ekip için de bir kura çekimi olacak.

14-15 Şubat 2023 tarihleri arasında tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından, yarı finalist ekipler Dörtlü Final organizasyonu için Konya’da bir araya gelecek.

17-19 Şubat 2023 tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final organizasyonunda lig sıralamasında lider olan ekibin çeyrek final eşleşme galibi ile lig dördüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi; lig ikincisinin çeyrek final eşleşme galibi ile lig üçüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi karşı karşıya gelecek.

Bitci Kadınlar Türkiye Kupası Hatay’da düzenlenecek

ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde ilk devre müsabakalarının ardından Bitci Kadınlar Türkiye Kupası’nda yer alacak takımlar da belirlendi.

Ligin ilk yarısında oynanan karşılaşmalar sonucunda, puan durumunda ilk 8 sırada yer alan; ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring, Nesibe Aydın, Emlak Konut, BOTAŞ, Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor ve Çankaya Üniversitesi kupada mücadele etme hakkını elde etti.

Formata göre ligin ilk yarısını ilk 4’te tamamlayan ekipler (ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi, Fenerbahçe Alagöz Holding, Galatasaray Çağdaş Faktoring, Nesibe Aydın) ile ikinci 4’te bulunan takımlar (Emlak Konut, BOTAŞ, Tufan Metalurji Hatay Büyükşehir Belediyespor, Çankaya Üniversitesi) 2 torbaya ayrılacak ve eşleşmeler kura çekimi ile belirlenecek. Ayrıca ev sahibi avantajını elde edecek ekip için de bir kura çekimi olacak. 

6-7 Mart 2023 tarihleri arasında tek maç üzerinden oynanacak çeyrek final müsabakalarının ardından, yarı finalist ekipler Dörtlü Final organizasyonu için Hatay’da bir araya gelecek.

9-11 Mart 2023 tarihlerinde düzenlenecek Dörtlü Final organizasyonunda lig sıralamasında lider olan ekibin çeyrek final eşleşme galibi ile lig dördüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi; lig ikincisinin çeyrek final eşleşme galibi ile lig üçüncüsünün çeyrek final eşleşme galibi karşı karşıya gelecek.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın