1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Blueprint İstanbul Zirvesi yapıldı

Blueprint İstanbul Zirvesi yapıldı

- - 3 dk okuma süresi
136
blueprint1

Aralarında, ‘Telekomünikasyon’, ‘Elektronik Bankacılık’, ‘5G Entegrasyonu’, ‘Sosyal Medya’, ‘Yerli ve Milli Blockchain Altyapısı ile Eğitim Süreçleri’ gibi konu başlıklarının yer aldığı panellerin ortak teması ‘dijital ekosistem’in bütünlendiği noktada karşılaşılan küresel sorunların Türkiye merkezli çözüm önerileri’ oldu.

Zirveye yönelik konuşan Anahat Holding’in CEO’su Dr. Aziz Saka, “Kovid-19 salgını sırasında akıllı telefonlar ve elektronik ürünlere yönelik talebin beklenmedik şekilde artmasıyla benzeri görülmemiş bir küresel kıtlığı tetikleyen kısa vadeli bir arz şokuna neden olan çip krizinin bugünden yarına çözüm bulunacak bir sorun olmaktan çıktı. Biz, konsorsiyum ortağımız H3C ile çözümün bir parçası olmayı hedefliyoruz. Bugün, ortaya koyduğumuz sinerjinin nasıl doğduğunu anlatmak ve sizin, yarattığımız sinerjinin olasılıklara dönüşüşüne tanık olmanız için bir aradayız. Anahat holding’e ait My Busıness Ekosystem markalı sosyal ağlar ve yüksek güvenlikli online iletişim sistemlerinin milli ve yerli üretimini sizlere sunmaktan ülkemiz adına onur ve gurur duyuyoruz” dedi.

“Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Zirve kapsamında, Anahat Holding ile telekomünikasyon ekipmanları tedarikçisi Iskratel arasında 5G teknolojisinin Türkiye geneline adapte edilmesine yönelik bir iş birliği anlaşması da imzaladı. İş birliğine yönelik konuşan Anahat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Aydın, “Bu anlaşma, bizim için olduğu kadar ülkemiz adına da büyük önem taşımaktadır. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” diye konuştu.

Zirvede, holdingin Ankara Üniversitesi Teknokent ile hayata geçirdiği blockchain alt yapısına katkı sağlayan Senteo şirketi adına konuşan Michael Ruckman ise pandemi sonrası teknolojik tedarik zincirinin nasıl bozulduğunu, dijital dönüşümde yetişmiş insan gücü ve eğitimin önemine dikkat çekti. Ruckman, dijital bankacılığa geçişte müşteri ilişkileri yönetimi gibi konuları detaylı olarak açıklarken pandemi sonrası, dünyanın büyük bir dönüşümden geçtiğine, artık hiçbir sürecin, fiziksel veya dijital olarak ayrılamayacağına, birleşmiş ve ortaklaşmış bir dünya için teknolojinin nimetlerinden faydalanırken, dijitalleşme sürecinin de kesintisiz yürütülmesi gerektiğini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın