1. Anasayfa
  2. Belediye
  3. Bursa’da 10 bin öğrenci, burslarına kavuştu

Bursa’da 10 bin öğrenci, burslarına kavuştu

- - 3 dk okuma süresi
107

Burs almaya hak kazanan 5 bin üniversite ile 5 bin meslek lisesi öğrencisinin bursları, başvuru sırasında verdikleri hesap numaralarına yatırıldı. Öğrenciler, 8 ay boyunca düzenli olarak burs almaya devam edecek.

BURSKOOP ile geçen dönem 3 bin üniversite öğrencisine aylık 500’er TL burs veren Büyükşehir Belediyesi, gelen talep üzerine bu imkandan yararlanacak üniversiteli sayısını bu yıl 5 bine çıkardı.

Büyükşehir Belediyesi ‘sanayinin ara kademe eleman ihtiyacını göz önünde bulundurup’ bu dönem burs sürecine meslek lisesi öğrencilerini de dahil etti.

Meslek lisesi öğrencileri için aylık 300’er TL burs verilecek bölümler ise; elektrik-elektronik, makine-tasarım, bilişim-yiyecek-içecek hizmetleri, metal, motorlu taşıtlar, moda tasarım, endüstriyel otomasyon, mobilya-iç mekan tasarımı, tekstil, konaklama-seyahat hizmetleri, gıda, matbaa, plastik, tarım, metalürji, raylı sistemler, gemi yapımı, biyomedital cihaz, grafik-fotoğraf, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, inşaat, kimya, laboratuvar hizmetleri, tesisat-iklimlendirme, uçak bakımı ve yenilenebilir enerji ile hasta ve yaşlı hizmetleri olarak belirlendi.

32347 MTYzODg3ZW

“Sözümüzü tuttuk”

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da bursların yatırıldığını sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama ile duyurdu.

Açıklamasında öğrencilere seslenen Başkan Aktaş, “Hayata en iyi şekilde hazırlanmanız, yıllarınızı en iyi şekilde değerlendirmeniz bizim için çok kıymetli ve değerli. Sürecinize her aşamada destek vermek, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak en önemli sorumluluklarımızdan bir tanesi. Her konuda opsiyonlarımız olabilir ama bu konuda yok. Burslarınız an itibarıyla hesaplarınızda. Güle güle kullanın, harcayın. Sizden bir tane beklentim var: Derslerinizde başarılı olmanız. Notlarınızı çok iyi getirmeniz. Anne ve babalarınızın yüzünü güldürmeniz. Hayata en iyi şekilde hazırlanmanız ve ülkemizin geleceğini çok daha sağlam temellerle inşa etmek adına gayret ortaya koymanız. Hepinize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın