1. Anasayfa
  2. Müzik
  3. Can Kazaz, yeni albümü “ve Toprak”ı paylaştı

Can Kazaz, yeni albümü “ve Toprak”ı paylaştı

- - 2 dk okuma süresi
75
headphones

Birbirinden etkileyici sekiz parçadan oluşan “ve Toprak”, başarılı sanatçının “Yollar ve Su” isimli albümünün devamı olma niteliğini taşıyor. 

Geçtiğimiz haftalarda “ve Toprak”ın haberci teklisi “Gidemem”i dinleyiciyle buluşturan Can Kazaz, yeni albümünde sözleri, bestesi, düzenlemesi ve miksi kendisine ait yedi parçanın yanı sıra “Eğilmez Başın Gibi” isimli türküye de yeniden hayat veriyor.

Can Kazaz, yeni albümünü şu sözlerle açıklıyor:
 “Bu albüm aslında “Yollar ve Su” albümüme bir devam niteliği taşıyor. O sebeple adı “ve Toprak”. Bu temayı da gerek tınılarda ve melodilerde, gerekse bu topraklardan hikayeler ve konularla işlediğim şarkılarla duyabileceksiniz. Bir tane de türkü coverı içeriyor albümüm. Konseptimiz toprak olduğu için, daha koyu ve karanlık hislere sahip müzikler barındırıyor. Bu yanıyla “Bunca Yıl” ya da “Bir Ben Kalsam” gibi sevilen şarkılarımın olduğu “Ben Sizden Kaçtım” albümümü andırıyor. “ve Toprak” albümümden yeni şarkılarımla konserlerde de bir arada olmak için sabırsızlanıyorum.” 

“ve Toprak”, albümün açılış parçası “Zifir Sessizlikte Bulursun”a çekilen video klibiyle birlikte dijital platformlarda yayında! 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın