1. Anasayfa
  2. Türkiye
  3. Çaykur bin 365 mevsimlik işçi alacak

Çaykur bin 365 mevsimlik işçi alacak

- - 5 dk okuma süresi
70

Edinilen bilgiye göre, Çaykur, Rize’deki çay paketleme fabrikası ile Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun’daki 49 çay fabrikasında istihdam edilmek üzere bin 41 beden işçisi, 166 meslek lisesi ve dengi okul mezunu, 85 çay eksperi, 52 engelli geçici işçi, 21 eski hükümlü geçici işçi olmak üzere toplam bin 365 mevsimlik işçi alacak. Beden işçisine sadece erkekler, diğer işçi alımlarına kadınlar da başvurabilecek. Ayrıca başvurularda ikamet şartı bulunuyor.

Çaykur, Rize’deki fabrikalarda istihdam edilmek üzere 814 beden işçisi, 133 meslek lisesi ve dengi okul mezunu, 58 çay eksperi, 40 engelli ve 15 eski hükümlü olmak üzere toplam bin 60 mevsimlik işçi alacak.

Trabzon’daki fabrikalarda 156 beden işçisi, 29 meslek lisesi ve dengi okul mezunu, 12 çay eksperi, 12 engelli geçici işçi, 4 eski hükümlü geçici işçi olmak üzere 213 mevsimlik işçi istihdam edilecek.

Artvin’deki fabrikalarda 66 beden işçisi, 4 meslek lisesi ve dengi okul mezunu, 15 çay eksperi, 2 eski hükümlü geçici işçi olmak üzere 87 mevsimlik işçi istihdam edilecek.

Giresun’daki fabrika için 5 beden işçisi alımı yapılacak.

Başvurular 29 Mart Çarşamba günü başlayıp 3 Nisan Pazartesi günü saat: 23.59’da sona erecek. Başvurular İŞKUR’un internet sitesi http://esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden de yapılabilecek.

Geçici çay eksperlerinin MYO çay eksperliği veya çay tarımı ve işletme teknolojisi bölümü mezunu olmaları ve 2022 KPSS Ön Lisans P93 puan türünden 60 ve üzeri puan almış olmaları gerekiyor.

Geçici beden işçisi alımlarına sadece 18-50 yaş arasındaki erkekler başvurabilecek. Adayların en az ilkokul mezunu olmaları gerekiyor. Beden işçiliğine başvuracak adayların müracaat edecekleri fabrikaların bulunduğu il ve ilçelerinde ikamet etme zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca vardiyalı düzende tozlu ortamda ve bedenen çalışmasında sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmaması gerekiyor.

Geçici engelli ve eski hükümlü işçi alımına başvuracak adayların en az ilkokul mezunu olmaları ve müracaat edecekleri fabrikaların bulunduğu il ve ilçelerinde ikamet etmeleri, meslek lisesi ve dengi okul mezunları kadrosuna başvuracak adayların 18-45 yaş arasında lise ve dengi okul mezunu olmaları, ayrıca İŞKUR’da yayımlanacak iş başvurusundaki bölümlerden ve dallarından mezun olmaları, adayların müracaat edecekleri fabrikaların bulunduğu il ve ilçelerinde ikamet etmeleri ve vardiyalı düzende tozlu ortamda ve bedenen çalışmasında sağlık yönünden herhangi bir engelinin bulunmaması istenen şartlar arasında yer alıyor.

Öte yandan tüm illere ait noter kurası 14 Nisan 2023 Cuma günü Rize Gençlik ve Spor Salonu Konferans Salonu’nda çekilecek.

 Bu yıl yapılacak işçi alımında başvuru genel şartları şu şekilde:

“a) 2527 sayılı Türk soylu yabancıların Türkiye’de meslek ve sanatlarını serbestçe yapabilmelerine, kamu, özel kuruluş veya işyerlerinde çalıştırılabilmelerine ilişkin kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

b) 18 yaşını tamamlamış olmak,

c) Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

ç) Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak,”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın