1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Çelik: “Emniyet güçlerimiz saldırganı hızlı bir şekilde yakaladı”

Çelik: “Emniyet güçlerimiz saldırganı hızlı bir şekilde yakaladı”

- - 3 dk okuma süresi
82
3279444001

Çelik’in Çukurova'da yaptığı açıklamasından bazı satır başları şöyle:

“Şahsın eyleminin kendisinin ‘Şu partiye aitim o yüzden şu motivasyonla yapıyorum’ demesinin bir önemi yok. Esas olan ‘Televizyonda izliyordum. AK Parti’nin bazı söylemleri sebebiyle bu eylemi gerçekleştirmek istedim’ şeklinde bir yaklaşımı var. Bunu esas olarak epeydir söylüyoruz. Cumhurbaşkanımıza, partimize karşı kullanılan nefret dilinin, siyasetinin belli yerleri tahrik etmek amacına matuf olduğunu ifade ediyoruz. Diğer siyasi partilere yapılan saldırılara, sivil siyasetin her türlü saldırgan, tacizden korunması gerektiği çerçevesinde karşı durmuştuk. Kuşkusuz AK Parti kadroları sürekli olarak meydanlarda, sahalarda vatandaşlarımızla birlikte olan kadrolar. Seçim çalışmalarına odaklanmışken bu tip tacizler, provokasyonlar, saldırılar AK Parti teşkilatları üzerinde zerre kadar geri çekilme ya da sakınma gibi bir duygu yaratmaz. Her ne saldırı olursa olsun, nasıl gerçekleşirse gerçekleşsin, hangi provokasyon olursa olsun hiçbir şekilde geri adım atmadan sandığa doğru giderken bütün provokasyonlarla mücadele ederek hep birlikte seçim çalışmalarını yürüteceğiz.

Demokrasimiz güçlüdür. Sandık siyaseti Türkiye’de son derece güçlüdür. AK Parti, 20 yıldır sandık yoluyla mücadelesini veren çok güçlü bir parti. AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın bu mücadelesi güçlü bir şekilde sürecek.

Emniyet güçlerimiz saldırganı hızlı bir şekilde yakaladı. Sorgusu da yapılıyor. İlk ortaya çıkan çerçevede doğrudan AK Parti’yi hedef alarak bu eylemi gerçekleştirdiğini ifade ediyor. Gördüğünüz gibi teşkilatlarımız her zamanki gibi sokakta. Seçime giderken bu tür provokasyonlar olacağını bilen bir kadroyuz. Geçmiş yıllardan beri bunun mücadelesini verdik. O sebeple saldırganı hızlı bir şekilde yakalayan güvenlik güçlerimize teşekkür ediyoruz.

Terör örgütlerine söylenmeyen sözlerin, Cumhurbaşkanımıza, partimize, Cumhur İttifakımıza karşı kullanmalarının başlı başına bir provokasyon olduğunu ifade etmiştim. Umarım bundan sonra herkes daha dikkatli olur.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın