1. Anasayfa
  2. Otomotiv
  3. Chery, tutku ve sıkı çalışmayla büyük futbol şölenini sizlerle paylaşacak

Chery, tutku ve sıkı çalışmayla büyük futbol şölenini sizlerle paylaşacak

- - 3 dk okuma süresi
68
adsiz 1

Çinli otomobil devi Chery, 2022 Katar Dünya Kupası’nın gelişini karşılamak için futbolun neşesine ve tutkusuna öncülük ediyor.

Katar Havayolları ile stratejik bir iş birliği anlaşması imzalayarak Katar’da resmi olarak belirlenen araç haline gelmenin yanı sıra Chery, Dünya Kupası’nın kutlama anını başlatmak ve küresel kullanıcılarla Dünya Kupası şöleninin tadını çıkarmak için Orta Doğu’daki birçok ülkenin simgesel yapılarıyla da yankılanacak.

Uluslararası bir otomobil şirketi olarak Chery, spor ve futbol faaliyetleri aracılığıyla yerel toplumla bütünleşmeye ve çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı etkinlikler düzenleyerek kullanıcıların Chery markasına aidiyet duygusunu geliştirmeye her zaman kendini adamıştır.

Şili’de, Chery sponsorluğundaki UC takımı (Club Deportivo Universidad Católica) 2021 Şili Primera División’u kazandı; bu UC’nin Şili Primera División’da üst üste dördüncü şampiyonluğu ve Şili Futbol Ligi tarihinde üst üste dört kez şampiyonluğu kazanan ilk takım oldu.

Ekvador’da, Chery sponsorluğundaki IDV (Independiente del Valle) futbol takımı Arjantinli Club Atlético Colón’u yenerek 2019 yılında Copa Sudamericana’yı kazandı. 2021 yılında IDV, Campeonato Ecuatoriano de Fútbol Serie A’da şampiyonluğu kazanarak IDV’nin anavatanında ilk kez şampiyonluk kazanmasını sağladı.

Futbolun favori spor olduğu Brezilya, Arjantin ve Kosta Rika gibi yerlerde Chery art arda bir dizi spor pazarlama faaliyeti başlattı. Ayrıca Chery, Chery’nin sevgisini ve ilgisini yaymak için genç futbol okullarına sponsor olmak, yoksul bölgelerdeki çocuklara futbol ayakkabıları ve günlük ihtiyaç malzemeleri sunmak ve yerel sağlık kuruluşlarına malzeme bağışlamak gibi futbolla dünya çapında bir dizi kamu refahı faaliyetleri sergileyerek kurumsal sosyal sorumluluğunu aktif bir şekilde uygulamaktadır.

“Better Together”, sadece bu yılki Dünya Kupası’nın tema şarkısı değil, aynı zamanda Chery’nin futbol ve marka arasındaki bağlantıda durmayan keşifçi tutumunu da ifade ediyor. Chery, tüketicilere daha yakın olan daha çeşitli kullanıcı faaliyetleri yürütmeye devam edecek, böylece Chery’nin marka imajı dünya çapında her spor sever tüketicinin kalbinde derinlemesine kök salabilecek.

Üç modeli pazara sunacağı belirtilen Chery, Türkiye’de futbolun devam etmesini bekliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın