1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. CHP’li Aydınlık: “Birecik Vergi Dairesi, Suruç’tan geri gelsin”

CHP’li Aydınlık: “Birecik Vergi Dairesi, Suruç’tan geri gelsin”

- - 2 dk okuma süresi
7
screenshot 1 600 x 400 44

Aydınlık, konuyla alakalı açıklamalarda bulunarak, “Kahramanmaraş merkezli depremler sonucunda Birecik İlçemizin Vergi Dairesi de hasar almış ve Dairenin Suruç’a taşınması söz konusu olmuş. Vatandaşlarımızdan gelen telefonlar üzerine Birecikli hemşerilerimizin mağdur olduğunu öğrendik; sonuç olarak 40-45 kilometrelik bir mesafe. Özel aracı olan var, olmayan var. Vatandaşımız vergi dairesinde bir işini halletmek için günün yarısını tüketiyor. Bu mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerekiyor” dedi.

“Mezra Mahallesi’ndeki eski belde binası uygun”

Vatandaşların şikayet ve önerilerini dikkate aldığını belirten Aydınlık, “Bu konuda mağduriyetin giderilmesi için aslında uygun şartlar da var; mesela Büyükşehir yasasından önce belde olan Mezra Mahallesi’nde bulunan eski belediye binası kullanılabilir. Bahsettiğim binanın hasar tespit çalışması da yapılmış ve hasarsız olarak tescillenmiş, yani kullanıma uygun. Bu soru önergesiyle umarım bu konuya yetkililerin dikkatini çekeriz ve Birecik Vergi Dairesi’nin eski belde binasına taşınmasını sağlayabiliriz” diyerek sözlerini noktaladı.

Aydınlık, Bakan Nebati’ye yönelik şu soruları sordu:

“Birecik Vergi Dairesi’nin Suruç’a taşınma gerekçesi nedir?, Birecik’te uygun bir bina bulunamamış mıdır?, Birecik Vergi Dairesi’ni Mezra Mahallesi’nde bulunan eski belediye binasına taşımayı düşünüyor musunuz?, Mağduriyeti nasıl gidereceksiniz?”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir