1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. CHP’li Çetin Sakarya Et ve Süt Kurumu önüne gitti

CHP’li Çetin Sakarya Et ve Süt Kurumu önüne gitti

- - 3 dk okuma süresi
30
whatsapp image 2023 03 22 at 14 18

Çetin, şu ifadelere yer verdi:

Vatandaşa bir dokunduk bin ah işittik. Sakarya Et ve Süt Kurumu Merkez Satış Mağazası bölgenin tek satış mağazası olup, çevre il ve ilçelerden de dahil 1 kg. Kıyma, 1 kg. Kırmızı parça et alabilmek için gece 24.00’de gelip sıraya giren ve araçları içinde nöbetleşe bekleyen ailelerle dolup taşıyor. Çoğu aileler 1 kg. Fazla kıyma ve kırmızı parça et alabilmek için ailece gelip sıraya giriyorlar. Her bir kişiye bir sıra numarası verildiği Et ve Süt Kurumu satış mağazasında her bir kişiye sadece birer paket kıyma ve kırmızı et alma imkanı sağlanmaktadır.Piyasada kıymanın 1 kg’ının 250-300 TL., kırmızı etin ise 350-400 TL. olduğu gerçeği ile 1 kg. Kıymayı 119 TL., kırmızı eti de 140 TL.’ ye alabilmek için çile çeken Sakarya halkı, bu izdiham ve yığılmanın önlenebilmesi için satış mağazalarının çoğaltılmasını, hatta ilçelere de birer satış ofisi açılmasının uygun olacağı talebini iletiyorlar.”

WhatsApp Image 2023 03 22 at 14 18 36 (1)

Çay ve poğaça ikram etmek için Sakarya Et ve Süt Kurumu’na gittiklerini ifade eden çetin şöyle devam etti:

“Bugün çay ve poğaça ikram etmek için gittiğimiz kurumun önündeki vatandaşlarımızın ortak tepkisi 21 yıllık AK Parti iktidarının bizleri ramazan öncesi 1 kg ucuz kıyma alabilmek için akşamdan sabaha sokakta nöbet tutar hale getirmesinin hesabını sandıkta kararlı bir şekilde soracağız olmuştur. CHP Adapazarı İlçe Başkanlığı olarak sırada bekleyen vatandaşlarımızla dertleşmemizden çay poğaça ikram etmemizden rahatsız olup polis çağıran kurum müdürüne sesleniyoruz.

Sakarya et kombinası müdürü Önder Dağdelen sizin göreviniz vatandaşın ucuz ete ulaşımını sağlamak iktidarın borazanlığını yapmak, polis çağırıp faaliyetlerimizi engellemeye çalışmak değil. Ortada bir yasadışılık varsa vatandaşını 1kg kıyma için sabahın kör karanlığında kuyruğa mahkum eden AKP iktidarın uygulamalarıdır.

AK Parti iktidarının yoksulu hiçe sayan politikalarının, en temel demokratik taleplerin bastırılmasına yönelik anlayışının bitmesine az kaldı. 15 Mayıs sabahı yepyeni bir Türkiye’ye uyanacağız hep birlikte.”

WhatsApp Image 2023 03 22 at 14 18 36

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın