1. Anasayfa
  2. Dijital Gazete
  3. Çin, Avrupa ülkelerine grup turlarını 15 Mart’ta yeniden başlatıyor

Çin, Avrupa ülkelerine grup turlarını 15 Mart’ta yeniden başlatıyor

- - 1 dk okuma süresi
3
screenshot 1 600 x 400 39

Çin, seyahat acentelerinin ve çevrimiçi turizm hizmeti sağlayıcılarının 15 Mart’tan itibaren grup turları düzenleyebileceği 40 destinasyondan oluşan ikinci listeyi açıkladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre destinasyonlar arasında Fransa, Yunanistan, İspanya, İtalya, Danimarka ve Brezilya yer alıyor.

Genelgede, ilgili uçak bileti ve otel rezervasyonu hizmetlerinin de yeniden başlatılacağı belirtildi. Çin’in turları kapsayan seyahat pazarı, Kovid-19 salgını nedeniyle 2020’nin başlarında durdurulmuştu. Ülke salgına verdiği yanıtı optimize ederken, bu yıl 6 Şubat’tan itibaren ilk 20 ülke grubuna giden seyahatleri sürdürmek için bir pilot program başlatmıştı.

Öte yandan önlemlerin gevşetilmesiyle Çin’e giriş yapan kişi sayısında da ciddi bir artış yaşandı. Devlet Göç Dairesi’nin verilerine göre, Çin’in yurt dışı giriş-çıkış kapılarından 8 Ocak 2023 tarihinden bu yana 39 milyon 722 bin giriş ve çıkış işlemi yapıldı. Bu sayı, yıl bazında yüzde 112,4 artışa tekabül ediyor. 

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir