1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. “Çin-El Salvador ilişkilerini dayanışma, iş birliği ve dostluk olarak tanımlıyor

“Çin-El Salvador ilişkilerini dayanışma, iş birliği ve dostluk olarak tanımlıyor

- - 2 dk okuma süresi
54
2847830955

El Salvador Cumhurbaşkanı Yardımcısı Felix Ulloa, Çin ile El Salvador arasındaki ikili ilişkileri dayanışma, iş birliği ve dostluk olarak tanımladıklarını belirtti.

Ulloa, kısa süre önce CMG muhabirine verdiği demeçte şunları söyledi:

“Çin ile diplomatik ilişki kuran şimdiki dönem El Salvador hükümeti olmasa da, şimdiki dönem El Salvador hükümeti olarak, biz Çin ile ikili ilişkileri devam ettirip geliştirdik. Bundan büyük memnuniyet duyuyoruz. Çünkü, biz ikili ilişkilerden yarar gördük. Bu, bizim dost sayımızı artırmak için son derece ideal bir fırsat. Çin çok iyi bir iş birliği ortağı. Çin, öteden beri bizim gelişmemize destek sağladı, bu nedenle Çin ile ilişkileri geliştirmek, küresel ticaretimizi artırabilecek iyi bir fırsat olacaktır.”

Dönemin El Salvador hükümeti, 21 Ağustos 2018 tarihinde tarihin ve çağın ana eğilimine ayak uydurarak, önemli bir karar aldı. Çin Halk Cumhuriyeti’nin Taiwan bölgesiyle sözde diplomatik ilişkileri keserek, Çin Halk Cumhuriyeti ile resmi diplomatik ilişki kurdu.

El Salvador, Latin Amerika’nın göbeğinde yer alıyor. Maya uygarlığının beşiği olarak bilinen El Salvador, yanardağ ülkesi ünvanına sahip ve kahve üretimiyle dünya çapında ün salmış durumda.

Kaynak : Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın