1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Çolakoğlu Metalurji, SAP S/4HANA projesini devreye aldı

Çolakoğlu Metalurji, SAP S/4HANA projesini devreye aldı

- - 3 dk okuma süresi
143
5641302364

Türk çelik sektörünün öncü firmalarından Çolakoğlu Metalurji, iş süreçlerini esnek ve hızlı bir şekilde dönüştürmek, kurum içi ve kurum dışı tam entegre ve standardize bir yapıya kavuşmak amacı ile dijital dönüşüm yol haritası kapsamında yürüttüğü SAP S/4HANA projesini başarıyla tamamlayarak devreye aldı.

SAP S4/HANA projesi ile teknolojiyi üretim tesislerine, stratejisine ve şirket kültürüne dahil ederek tüm iş süreçlerini daha hızlı yöneten Çolakoğlu Metalurji, geleceğin mimarı gençlerin yer aldığı projeyi yaklaşık 2 yıllık bir çalışmayla tamamladı. Tüm süreçlerin dijital yönetim geleceğine hazır olması hedeflenerek Çözümevi & PWC firmaları danışmanlığında yürütülen projenin sistem kurulumu Greenfield yaklaşımıyla gerçekleştirildi.

Şirket için büyük önem taşıyan ve esnek, hızlı, doğru ve yalınlaştırılmış iş süreçleri mimari yapısı ile gerçekleştirilen SAP S/4HANA projesinin, kurum içi ve kurum dışı tüm sistemlere entegrasyonu sağlandı. Böylece; satış, tedarik zinciri, üretim/üretim planlama (PSI), finansal uygulamalar, doküman yönetimi, lojistik-depo ve otomasyona dayalı OTS entegrasyonları, e-uygulamalar, online uygulamalar, İnsan Kaynakları ve İSG uygulamaları tek bir merkezden entegre olarak devreye alındı.

Proje hakkında değerlendirmede bulunan Çolakoğlu Metalurji Genel Müdürü Uğur Dalbeler, şunları söyledi:

“Rekabetin yoğun olarak yaşandığı ve dünyanın böylesine hızlı değiştiği günümüzde biz de çelik sektöründeki öncü rolümüzü devam ettirmek için kendimizi sürekli yeniliyoruz. Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu yıl, dijital dönüşüm projemizin en önemli aşamalarından birini daha tamamladık. Kurumsal dijital dönüşümümüzle büyük bir değişim yaratırken, güvenlik ve sürdürülebilirlik konularına da odaklandık. Böylece, kurumsal iş süreçlerimizde, yapay zeka destekli dijitalleşme ve güvenlik teknolojilerinden maksimum yararlanarak, daha güvenli, sürdürülebilir ve yeni bir modele geçtik. Bu sayede hem daha kârlı ve verimli hem de daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunacağız.”

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın