1. Anasayfa
  2. Gündem
  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Özer ve depremzede çocukları kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Özer ve depremzede çocukları kabul etti

- - 3 dk okuma süresi
80
2647632561

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından bazı satır başları şöyle:

“Biraz önce beraberce boğazdan uğurladığımız Anadolu gemimiz gibi nice projeyi ülkemize kazandırmak bizi çok sevindirdi. Elbette hayatın akışı içinde başarılar ve kazanımlar kadar afetler ve ne yazık ki kayıplar da yaşanabiliyor. Geçtiğimiz şubat ayında yaşadığımız deprem felaketlerinde işte böyle bir üzüntü yaşadık. Hayatını kaydeden 50 binin üzerindeki vatandaşımız geride sevdiklerini bıraktı. Sizlerin de içinde bu depremlerde yakınlarını, tanıdıklarını kaybedenler var. Ebedi aleme göç eden bu kardeşlerimizin hepsine Allah’tan rahmet diliyorum. Devletimiz ve milletimiz, depremin yaralarını sarmak, geride kalanlara sahip çıkmak için tüm imkanlarını seferber etti.

Milletimiz nice badireyi, saldırıyı, afeti özellikle birliğine, beraberliğine, kardeşliğine sarılarak geride bıraktı. Allah’ın izniyle 6 Şubat depremlerinin izlerini de aynı şekilde sileceğiz. Sizlerden milletimizin size olan güvenini, bilimin ve değerlerimizin ışığında kendinizi en iyi şekilde yetiştirerek, güçlendirmenizi istiyorum. 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı bir kez daha tebrik ediyorum, sizlerin nezdinde milletimizin tüm çocuklarını gözlerinden öpüyorum.

Sayın Bakanıma çok teşekkür ediyorum ve Milli Egemenlik Çocuk Bayramı vesilesiyle aynı zamanda aramızdaki depremzede yavrularımız, onların tüm kabul töreninde hepsinin gözlerinden öpüyorum. Annelerine, babalarına çok selamlar. Derslerinde başarılar diliyorum. Ülke yönetiminde de muvaffakiyetler diliyorum.”

Bakan Özer’in açıklaması şöyle:

“Sayın Cumhurbaşkanım kabul ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Her zaman hükümetlerimizde en büyük bütçeyi eğime, gençlere verdiniz. Onların eğitime erişmesi için her türlü destek verdiniz. Özellikle sosyal politikalar, ücretsiz kitap dağıtımı, yardımcı kaynaklar, burslar, ücretsiz yemekler gibi eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeyle ilgili çok önemli destekler sağladınız. Tüm öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz adına eğitime vermiş olduğunuz desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum.”

Hibya Haber Ajansı

 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın